Modern Çağın Kadınlarına Zamandan Kazandıran Dijital Hizmet

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Günümüzde kadınların, geçmişe oranla edindikleri haklar ve özgürlükler açısından neredeyse boyut atladıkları söylenebilir. Artık kadınlar hem çalışıyor, kariyer yapıyor hem de çocuklarıyla ilgilenip, evlerinin düzenlerini sağlamak açısından var oluş mücadelesini sürdürüyor. Peki, kadınların biyonik olmadığı gerçeğini de hesaba katarsak; bu mükemmel kadınların karşısındaki en büyük sorunun stres olmadığını kim söyleyebilir?

Son zamanlarda giderek hareketlenen dijital dünya, dijital hizmetleri de beraberinde getirdi. Bu hizmetler arasında öyleleri var ki, adeta modern kadının en büyük yardımcısı konumunda. Hazır ev yemeği siteleri, evde yemek pişirme hizmetleri, ev temizliği için online temizlikçi siparişi verilebilen platformlar, halı yıkama servisleri… Bu yeni dijital platformlar, modern çağın en büyük yardımcılarına bir tıkla ulaşma kolaylığı sağlıyor.

Kadınların yardımcısı, zamandan ve emekten tasarruf ettiren bunun yanı sıra akıl almaz tüketici haklarıyla giderek ülke ekonomisinin önemli bir parçası halini alan dijital hizmet kanallarına, Çamaşır Yıkama, Kuru Temizleme ve Ütü servisiyle yeni bir platform olarak geçtiğimiz günlerde açılan www.networkdry.com da eklendi. 500’ü aşkın bayisiyle Türkiye’de kuru temizleme sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Network Dry kadınların gündelik ihtiyaçlarına dijital çözümler üreten platformlarda yer alan markalar arasında.

Sistemde evden alınıp yine eve teslim edilen çamaşırlar, temizlenip ütülenerek sahiplerine ulaştırılıyor. Özellikle, kadınların en çok zamanını alan ve belki de sevilen ev işleri listesinin en alt sıralarında yer alan ütü, platformun açıldığı ilk günlerden itibaren kadınların ve bekâr erkeklerin yoğun talebiyle karşılaştı.

Hemen her türden giysi ve tekstil ürününün temizliğinin yapıldığı ve istenirse sadece ütü hizmeti de veren sistem, hızlı teslimat, birbirinden farklı ödeme seçenekleri ve randevu sistemi ile önemli bir iş kalemini kadınların üzerinden almayı hedefliyor. Yakın zamanda, tüm Türkiye’de bayilikler verecek olan Network Dry yöneticileri, “Talepleri anında en yakındaki kuru temizleme esnafına yönlendiriyoruz. Sisteme dahil olan kuru temizlemeciler arasında adil bir düzen kurarak, bir yandan kadınların kuru temizleme ve ütü ihtiyaçlarını giderirken, diğer yandan da değişen ekonomik düzende iyice yıpranan esnafımız için artı değer yaratıyoruz” diyor.

Modern çağda hiç olmadığı kadar “mükemmel” olması gereken kadınlar, bu dijital ve güvenilir servislerle kendilerine ya da sosyal yaşamlarına daha fazla zaman ayırabiliyor ya da aileleri ve sevdikleriyle, daha kaliteli bir zaman geçirme fırsatı bulabiliyor. Artan sorumluluklar ve kısıtlı zaman yüzünden yoğun stres yaşayan kadınlar için geliştirilen dijital hizmet servisleri, kadınlar kadar yalnız yaşayan erkekler için de önemli bir ihtiyaca cevap oluyor.

More from the blog

Enterprise Rent A Car İzmir Araba Kiralama Hizmeti ile Kendinizi Yolculuğun Akışına Bırakın

Bazen bir yolculuğa çıkmak, yolun sizi götürdüğü yere gitmek istersiniz. Bazen de bir tatile çıkmak... Ve bu kez yolunuz İzmir’e düştü. Yolculuğu verimli geçirebilmek, zamanı iyi değerlendirmek...

İdefix indirimleri sayesinde kitap okumak daha hesaplı

Türkiye’de kitap alışverişlerinde en çok tercih edilen platformların başında gelen İdefix indirim ve kampanyalar ile kitap alışverişlerini çok daha ucuza getiriyor.

İşyerlerini Bulmanın Kolay Bir Yolu Var

İş yerlerini Bizpoint'ten bulabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz yere uzaklığını da site üzerinden yaptığınız aramada görebilirsiniz.

Saklama Rehberi

Besinlerin kullanım ömrünü nasıl uzatabileceğinizi biliyor musunuz? Peki ya onları ne kadar uzun bir süre boyunca saklayabileceğinizi? Eğer siz de benim gibiyseniz, birkaç temel...