Mobilya Seçiminde İlham Veren Renk Önerileri

tarafından
447
Mobilya Seçiminde İlham Veren Renk Önerileri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün dekorasyon konusuna önem veren aileler için mobilya seçiminde ilham veren renk önerileri ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız. Türkiye genelinde özellikle ciddi şekilde fark yaratan bu öneriler, evlerinzide çok yeni bir dekorasyon trendi yaratmak ve her anlamda modern bir görünüm elde edebilmeniz için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olacaktır kuşkusuz.

Renk tercihleri, zaman içerisinde sizler için en önemli imkanlardan birisi olacaktır. Dolayısı ile daha geniş kapsamlı seçenekler üzerine eğileceğiz. Mobilya seçimi yaparken renk konusunda kararsız kalıyorsanız bu makalemiz sizler için anahtar özelliği taşıyacak şüphesiz. Hemen üzerine eğilelim istiyoruz.

Renk Çarkı Önemlidir

Renk çarkı ya da nam-ı değer kartela, bu noktada sizlere tonlarca farklı renk seçeneğini sunar. Ancak renkleri biraz daha sınırlandırmak ve daha kolay seçim yapabilmek için önem arz eden farklı seçenekler de var. Yine de kartela içerisinde bazı renkler gözünüzü direk alır. Aslında bu durum biraz da psikolojiktir.

Gözünüzün ilk takıldığı renk aslında sizlerin en çok ilgi gösterdiği seçenek olarak dikkat çeker. Öyle ki mobilyalar üzerinde renk tercihi yapabilmek önemli bir imkan olarak da dikkat çeker.

Giysilerin Rehberliğinden Şaşmayın

Gardırop, bu anlamda sizler için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olacaktır. Dolabınızda ki kıyafetlerin hangi renk ağırlıklı olduğunu enine boyuna analiz etmeniz gerekiyor. Ağırlıklı renkler, sizlere bu anlamda en ideal şekilde fikirler sunuyor. Bu anlamda önceliklerinizi belirlerken giysilerin renk rehberliğinden faydalanmak çok çok ideal olacaktır.

60 – 30 – 10 Kuralı

Usta dekotatörlerin bildiği ve itina ile uyguladıkları bu kural, herkes tarafından bilinen bir kural değildir. Ancak her ne olursa olsun mobilya tercihlerinizde renk seçimi aşamasında olmazsa olmaz imkanları sizlere sunan seçeneklerden birisi olarak da nitelendirilebilir sanırım. Dolayısı ile bu anlamda da bir resimli örneği sizlere sunma yoluna gideceğiz.

En Geniş Desenlerin Renklerine Eğilin

Evinizde ki objeleri enine boyuna dikkate alma eğilimine gidin. Evinizde ki en geniş desenleri dikkate alın ve mobilyalarınızı da buna göre seçerek en ideal imkanları değerlendirme yoluna gidin. Dolayısı ile evlerinizde ne denli kaliteli bir renk uyumunun ortaya çıktığını da net olarak görebilme şansına da sahip olun.

”Farklı tasarımları, aradığınız renk seçenekleri ile buluşturan Enza Home mobilya modelleri arasından evinize uygun ürünleri inceleyebilir, istediğiniz renk uyumunu siz de yakalayabilirsiniz.”

Sosyal Renkleri Tercih Edin

Sosyal renklerden kastımız çok fazla seçenek olabilir. Örneğin Google logosundaki renkler. Ya da lunapark içerisinde gözünüze çarpan farklı renk tonları fark yaratmanız için yeteri kadar ideal seçeneklerden birisidir. Bu noktada da sizlere hemen bir görsel örnek sunma yolunda somut adımlar atmak istiyoruz.