Metabolizmanızı hızlandırarak zayıflayın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Beslenme alışkanlıklarınızda ve fiziksel aktivitelerinizde bazı değişiklikler yaparak metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kilo verememenizin arkasında yatan bir sebep de metabolizmanızın yavaş çalışması olabilir. Hızlı bir metabolizmaya kavuşmaksa o kadar zor değil.

Metabolizmayı hızlandırarak daha çok kalori yakın!

Hızlı çalışan bir metabolizmaya sahip olmayı herkes ister. Ancak, yaş ilerledikçe metabolizma da doğal olarak yavaşlamaya başlar. En çok satanlar listesine oturmayı başarmış ‘Metabolizma Mucizesi’ kitabının yazarı Diane Kress’in de önerilerinden yararlanarak, metabolizmayı hızlandıracak ve daha çok kalori yakmanızı sağlayacak ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

– Sabah kalktığınızda güne başlamadan önce 10-20 gram kadar karbonhidratlı bir şeyler atıştırmalısınız. Böylelikle vücudunuza uyanık ve çalışmaya hazır olduğu sinyalini göndererek metabolizmanızı hızlandırmayı sağlarsınız. Ardından bir egzersiz yapabilirsiniz.

– Öğün sayınızı arttırın. İki büyük ana öğün yemek yerine küçük porsiyonlarla birkaç öğünde beslenin. Ana yemek/ atıştırma/ Ana yemek/ atıştırma rutininde bir beslenme şekliyle ilerlerseniz sindirim sisteminizi daha canlı tutabilirsiniz.

– Eğer kafein almakla ilgili bir sağlık sorununuz yoksa, sabah ve öğleden sonra ilerleyen saatlerde bir fincan kafeinli içecek içmeyi alışkanlık edinin. Metabolizmanın hızlanmasında büyük etkisi olacakdır.

– Kırmızı acı biber, turp ve hardal gibi baharatların metabolizmayı hızlandırabileceği düşünülüyor. Baharatlar vücudunuzu daha hızlı bir çarka sokabilir, metabolizma hızınızı yükseltebilir.

– Tiroit bezinin normal çalışmaması kilo almanızı kolaylaştırır. Normalden daha az tiroit hormonu vücudun normalden daha az enerji yakmasına neden olur. Tiroit bezinizin iyi çalışıp çalışmadığından emin olmak için tiroit bezi hormonlarının ölçülmesi yeterli olacaktır.

– Fiziksel aktivitelere yoğunlaşmak gerekiyor. Haftada yaptığınız egzersiz yaptığınız günlerin sayısını ya da egzersizin süresini arttırmalısınız.

– Sıvı tüketimini de arttırmanız gerekiyor. Her gün 2 litreye yakın su içmeniz gerekiyor.

– Bazı yiyecekler de metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlıyor.

 

Metabolizmanızı hızlandıran 9 yiyeceği görmek için tıklayın!

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...