Metabolizmanızı hızlandırarak kalori yakın ve kilo verin

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Vücudunuzun metabolizma hızını artırmak daha hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Temelde metabolizma, vücudumuzun herhangi bir fiziksel aktivite gerçekleştirmeden gün içinde harcadığı enerji miktarıdır. Gün içerisinde eğer 2500 kalori içeren besin alırsanız ve yaktığını kalori de 2500 olursa kilonuz hiç değişmeden sabit kalır. Ancak günlük aldığınız kalori 2500 ve buna karşılık yaktığınız kalori 2000’de kalırsa 1 hafta sonra yaklaşık 500 gram kilo alırsınız.

Metabolizma hızınız yani yaktığınız kalori miktarı aldıklarınız kalorilerden fazla olduğu sürece kilo almanız mümkün değildir ve metabolizma hızınızı arttırmak için ise çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Zayıflamak için 10 adımda metabolizma hızlandırma

Nasıl daha hızlı kalori yakılır

Metabolizmamız hızlı çalışıyor ise aldığımız besinler kolayca enerjiye çevrilir ve hızlı bir şekilde yakılır. Eğer metabolizmamız yavaş çalışırsa yediklerimizin enerjiye çevrilmesi zorlaşır ve yakamadığımız kaloriler kiloya dönüşür.

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...