Metabolizmanızı hızlandırarak kalori yakın ve kilo verin

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Vücudunuzun metabolizma hızını artırmak daha hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Temelde metabolizma, vücudumuzun herhangi bir fiziksel aktivite gerçekleştirmeden gün içinde harcadığı enerji miktarıdır. Gün içerisinde eğer 2500 kalori içeren besin alırsanız ve yaktığını kalori de 2500 olursa kilonuz hiç değişmeden sabit kalır. Ancak günlük aldığınız kalori 2500 ve buna karşılık yaktığınız kalori 2000’de kalırsa 1 hafta sonra yaklaşık 500 gram kilo alırsınız.

Metabolizma hızınız yani yaktığınız kalori miktarı aldıklarınız kalorilerden fazla olduğu sürece kilo almanız mümkün değildir ve metabolizma hızınızı arttırmak için ise çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Zayıflamak için 10 adımda metabolizma hızlandırma

Nasıl daha hızlı kalori yakılır

Metabolizmamız hızlı çalışıyor ise aldığımız besinler kolayca enerjiye çevrilir ve hızlı bir şekilde yakılır. Eğer metabolizmamız yavaş çalışırsa yediklerimizin enerjiye çevrilmesi zorlaşır ve yakamadığımız kaloriler kiloya dönüşür.

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.