Metabolizmanızı hızlandıran 9 yiyecek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Vücudunuzdaki en verimli yağ yakımı kaslarınızın hareketiyle elde ediliyor. Kaslarınız hareket halindeyken yağlarınızdan elde edilecek enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bu besinler de yağın verimli ve hızlı yakılmasında yardımcı oluyor.

Kefir
Araştırmalar gösteriyor ki vücuda alınan kalsiyum miktarı fazla kiloları etkiliyor. Süt ürünleri, vücut için son derece değerli mineraller içeriyor. Örneğin yarım litre kefir, protein ile lesitin içeriyor ve günlük kalsiyum ihtiyacını karşılıyor.

Sivri acı biber
Acı biberin çok az bir miktarı bile hemen alnınızda damlalar oluşmasına neden oluyor. Bunun sebebi biberin içindeki doğal acı maddesi olan kapsaisindir. Aynı spor yaparken olduğu gibi kısa süreli olarak vücut ısısını yüzde 25 arttırıyor.

Yeşil çay
Yeşil çayın bilinen özellikleri arasında kolesterolü düşürmesi, kanser ve kalp krizinden koruması var. Aynı zamanda yağın vücutta ve karaciğerde depolanmasını da önlüyor. Enerji tüketimini arttırıyor.

Su
Hergün içilen iki litre su mideyi tok tutuyor ve açlıkkrizlerinin azalmasını sağlıyor. Ayrıca enerji tüketimini de uyarıyor. Her öğünden önce büyük bir bardak su içtiğinizde 100 kalori kadar enerji tüketiyoruz.

Tarçın
Bilim adamları tarçının insülinin etkisini iyileştirdiğini böylelikle vücudun daha az insüline ihtiyaç duyduğunu keşfettiler. Bu sayede yüksek insülin değerinin oluşturduğu komplikasyonlardan kaçınmak mümkün oluyor. Bu yüzden yemeklerinizi tarçınla tatlandırmayı deneyin.

Somon balığı
Zayıflatan besinlerin başında yer alıyor. Yağ açısından fakir, protein açısından oldukça zengin bir besin olan somon, iyot içeriği sebebiyle vücut metabolizmasının düzenlenmesine katkı sağlıyor.

Soğan
İçinde yer alan kükürt bileşeni ‘alicin’, kan dolaşımını uyarıyor. Sindirimi harekete geçiriyor. Vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak, yağın takılmasına yardımcı oluyor. Sarımsak ve yeşil soğan da aynı etkiye sahipler.

Limon
C vitamini açısından zengin turunçgiller arasında yer alan limon, vücuda bol enerji veren L-Carnitin üretimini arttırıyor. Böylece kaslar daha fazla yağ yakıyor.

Zencefil
Köklerindeki ‘gingerol’ ve ‘shogaol’ sayesinde, tıpkı kırmızıbiber gibi sindirim sistemini uyarıyor. Yemeklerde baharat olarak kullanılan veya çayı içilen zencefil, mide ve bağırsaklardaki gazın sökülmesine de yardımcıdır.

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...