Metabolizmanız Hızlanmaya Hazır mı?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Günümüz hızlı yaşam temposunda fast food tarzı beslenme alışkanlıklarının çoğalması ile birlikte giderek daha çok insan kilolarından yakınıyor. Yine aynı sebepler yüzünden kilo vermek de bir o kadar zor. Yaşantının hızlı olmasına rağmen metabolizmanın yavaşlığı zayıflamayı zorlaştırıyor. Oysa fiziksel olarak incelmek ve doğru zayıflama adımları ile sıkılaşmak kişinin kendine olan özgüveninin artması da demektir aynı zamanda.  Doğru bir planlama yaparak zayıflama sürecine girmiş olanlar için kısa, uygulaması kolay ve etkili zayıflamaya yardımcı olabilecek bazı formüller derledik.

Metabolizma hızlandıran çay

Malzemeler:

  • 2 orta boy elma
  • 1 orta boy limon
  • 1 rulo halinde tarçın
  • 1 tatlı kasığı karabiber
  • 1 tatlı kaşığı karanfil ( tane)

Hazırlanışı:

Elmayı ve limonu 4 parçaya bölüp, kabukları ve çekirdekleri ve diğer malzemelerle birlikte 3 lt suyun içine atarak kaynatın. Elmalar piştiği zaman altını kapatarak süzün. İster sıcak ister soğuk olarak tüketebileceğiniz bu çayın içilmesi gereken miktar günde 2 kere 1 bardak.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...