Mehmet Öz’den Hayat Kurtaran 8 Önlem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hayatınızı kolaylaştırmak ve daha sağlıklı hale gelmek için bazı alışkanlıklar kazanmak yeterli olabiliyor.

İşte Mehmet Öz’ün tavsiyesiyle günlük yapılması gerekenler listesi…

Haşlanmış katı yumurta: Bu harika protein kaynağı güçsüzlükle savaşır. Beyindeki iltihaplanmayı da azaltır.

Dışkı kontrolü: Dışkınız hiçbir zaman beyaz olmamalı. Eğer olursa bu durumu safra eksikliği anlamına gelir.

Multivitamin alın: Multivitamin, vücudunuzun ihtiyacı olan her şeyi almayı garantileyen bir sigorta poliçesidir. Emilimi çoğaltmak için multivitamininizi ikiye bölün ve yarısını sabah, yarısını akşam alın.

Sebzeyi bollaştırın: Sabah, sebzeleri omletinizin içine koyabilirsiniz. Öğlen ve akşam yemeklerinde daha fazla sebze ağırlıklı salata ve çorba tüketin.

Kemik sağlığı için takviye: Kemikleri korumak için VitaminD3, (1000 IU), Kalsiyum (600 mg), Magnezyum (400 mg) takviyesi alın.

En az 5 saat uyuyun: Araştırmalar yeterli uyku uyumayan insanların ertesi gün yeteri kadar dikkatli olmadıkları ve bunu fark etmediklerini söylüyor.

Şekerden uzak durun: Beyaz veya işlenmiş şekeri hayatınızdan çıkarın. Yüksek fruktozlu mısır şurubu gibi ‘gizli şekerler’ içeren ürünlerden uzak durun.

Az oturup çok hareket edin: Her gün oturmak için harcadığınız her saat, ölüm riskinizi yüzde 11 artırıyor. Kıpırdanmak bile sağlığınıza büyük katkılarda bulunacaktır.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.