Meğer alkolsüz değillermiş!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Alkolsüz diye satılan içecekler, alkollü çıktı

İsveç’te ‘alkolsüz’ diye satılan içeceklerin çoğu alkollü çıktı. Alkollü içeceklerin satışını yürüten devlet kontrolündeki tekel mağazası Systembolaget’te satılan “alkol-free” içeceklerin büyük bir kısmında alkololduğu ortaya çıkarıldı.

Svenska Dagbladet gazetesinin haberine göre, Systembolaget’te satılan 42 farklı “alkol-free” içeceğin 25’inde 0.5 oranındaalkol bulundu.

Konuyla ilgili Svenska Dagbladet’e konuşan bağımlılık uzmanı Johan Franck, bu miktarın içkiyi bırakan eski alkolikleri, tekrar alkol almaya itmek için yeterli olduğunu söyledi. Johan Franck, bu içecekleri kullanan gençlerin de zamanla bağımlı hale gelebileceğinin muhtemel olduğu konusunda da uyarıda bulundu.

Systembolaget’in alkolsüz içecekler bölüm başkanı Märta Kuylenstierna, Avrupa Birliği (AB) mevzuatına göre, 1.2 oranından düşük alkol içeren içeceklerin beyan edilmesinin gerekmediğini söyleyerek Systembolaget’i savundu.

 

Kaynak:habertrük.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.