Mastürbasyon Hakkında Bilinmeyenler!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tüm insanların bu küçük eğlencesi adına birkaç bilgi edinmeye ne dersiniz?

Bazı kadınlar bunun üzerine konuşmaktan her ne kadar çekinse de mastürbasyonun sağlık ve kendinizi daha iyi hissetmeniz açısından birçok yararı var! İşte mastürbasyon yapmanız için 10 geçerli sebep!

Mastürbasyon ağrıları dindirir.”

Aslında orgazm doğal ağrı kesici sayılır. Özellikle adet döneminde başlayan kramplarınıza ve sırt ağrılarına iyi geleceğini göreceksiniz!

Yalnız insanlar, ilişkisi olan insanlara nazaran daha az mastürbasyon yapar”

Genelde düzenli seks hayatını ve ilişkisi olan insanların mastürbasyonu daha az yaptığı düşünülür ama bu yanlış. Düzenli birlikteliği olan insanlar daha fazla mastürbasyon yaparlar. Çünkü mastürbasyon, seks; seks de mastürbasyon ihtiyacını tetikler!

Mastürbasyon sizi sağlıklı tutar!”

Orgazmın her türlüsü doğal ağrı kesicidir dedik, ama mastürbasyon kendinizi sağlıklı tutmanızı da sağlar. Çoğu kadının sinirini bozan mantarlara karşı direnç oluşturmasına yardımcıdır. Hatta kısırlığa yol açan bir hastalığın önlenmesinde etkili olduğunu da söyleyebiliriz!

Mastürbasyon uykusuzluk probleminizi de çözebilir!”

Uyumakta zorluk mu yaşıyorsunuz? Kendinizle biraz oynamayı deneyin! Mastürbasyon rahatlamanıza neden olacağı için uykulu hissedeceğinizi göreceksiniz! O kadar da kötü değil, değil mi?

Mastürbasyon hakkında uydurulan yanlışlar!”

Mastürbasyonun körlüğe ya da libido azalmasına sebep olduğunu, kadınlarda hamile kalmayı, erkekler de sperm üretimini olumsuz etkilediğini duymuş olabilirsiniz. Ama bunlar tamamen saçmalık! Mastürbasyon sizin için harika ve biz bile kör etmeyeceğini temin edebiliriz!

Mastürbasyon bazı mantar enfeksiyonlarına sebep olabilir”

Evet demin mastürbasyonun bu gibi enfeksiyonlara karşı direnç göstermenizde yararlı olduğunu söyledik. Bu tamamen doğru. Ancak araştırmalar, bazı durumlarda mastürbasyonun mantara sebep olduğunu söylüyor. Mastürbasyon esnasında, tükürük kullanıyor veya parmaklarınızı yalıyorsanız tükürüğünüz bakteri üretimine sebep olabilir. Ekstra haz arıyorsanız, tükürük yerine bunun için uygun olan kremlerden kullanmalısınız!

Kadınlar kendilerine dokunmadan da orgazm olabilir!”

İşte kadınlar hakkında gerçekten şaşırtıcı bir gerçek: Kadınlar kendi orgazmlarına kendilerine bile dokunmadan ulaşabilirler. Bunun için sadece seksi buldukları şeyleri düşünmeleri yeterli. Buna “düşünce mastürbasyonu” denilebilir sanıyoruz.

Mastürbasyon daha iyi seks yapmanıza yardımcı olur!

Bu konu hakkında en çok uydurulan yanlışlardan biri de mastürbasyonun seks hayatını kötüleştireceği hakkındadır. Yanlış. Mastürbasyon tam aksine seks hayatınızı güzelleştirir, çünkü kendinizi ve vücudunuzu daha iyi tanımanıza neden oluyor!

Stresin azalmasında etkili

Uykusuzluğa iyi geldiğinden bahsetmiştik. Mastürbasyon sonrası vücudunuz ve kafanız rahatladığı için strese de iyi geldiğini göreceksiniz! Yavaşlayan bilgisayarınızı kapatıp, açmak gibi düşünün! Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz!

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.