markafoni hızla büyümeye devam ediyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

markafoni_genel

Türkiye’nin en büyük 3. e-ticaret kuruluşu markafoni, 2011 yılının ilk altı ayına ilişkin verileri paylaştı. Verilere göre şu an 3,5 milyon üyesi olan markafoni, ayda 500’e yakın kampanya gerçekleştiriyor. Bu kampanyalarda en çok tekstil ürünleri ardından ayakkabı, çanta, aksesuar, kozmetik ve çocuk ürünleri satılıyor. markafoni, ayda 3,5 milyon tekil kullanıcı tarafından 12 milyon kez ziyaret ediliyor.

Ziyaretlerin %1’i mobilden yapılıyor ve mobilden günde ortalama 50 sipariş veriliyor. markafoni’nin Nokia Ovi uygulamasını kullananların sayısı ise 10 bin.

markafoni’de bir kullanıcı her ziyarette sitede ortalama sekiz dakika vakit geçiriyor ve ortalama iki ürüne bakıyor. Bir kullanıcının ayda ortalama beş ürüne baktığı markafoni’de 10 saniyede bir ürün satılıyor. Mobilden ise günde ortalama 50 sipariş veriliyor. Son altı ayda 200.000 ürün sayfası, toplam  17.500.000 kez görüntülendi.

markafoni, Google’da yılda 22 milyon kez aratılıyor!

markafoni” kelimesi ayda 2 milyon, yılda 22 milyon kez Google’de aratılıyor. Sayıları 3,5 milyonu bulan markafoni üyelerinin %70’ini kadınlar, %30’unu ise erkekler oluşturuyor. markafoni üyelerinin %60’ı 25-35 yaş arasında ve üyelerin yine %60’ını İstanbul, Ankara ve İzmir’deki kullanıcılar oluşturuyor. markafoni’nin Facebook’taki takipçi sayısı ise 380 bin civarında. Mayıs 2010’dan bu yana modanın nabzını tutan markafoni Blog’ta şu an 1000’i aşkın ileti yer alıyor. Aylık 20 bin ziyaretçisi olan http://blog.markafoni.com 110 ülkeden takip ediliyor.

Konuyla ilgili olarak markafoni Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra şu açıklamayı yaptı: “Veriler markafoni’nin hızla büyüdüğünü ve ilgiyle takip edildiğini gösteriyor. markafoni, gerek global vizyonu gerekse üyelerine sunduğu özel alışveriş deneyimiyle rakiplerinden ayrılıyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en büyük 3. e-ticaret kuruluşu markafoni’nin hisselerinin %70’e yakını 129 ülkede faaliyet gösteren, 23 milyar dolarlık multimedya devi Naspers’a bağlı MIH – Allegro tarafından satın alındı. Bu satın alma markafoni’nin global bir marka olma sürecini hızlandırması açısından önem taşıyor. Türkiye’deki alışveriş kulüpleri arasındaki lider konumumuzu korumak ve global bir marka haline gelmek için hem yurtiçinde hem de yurtdışındaki yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.