Malta Dil Okulları ile Tatil ve İngilizce Öğrenimi Bir arada

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Malta dil okulları aile yanı konaklamaya ek olarak yurtta kalma seçeneğini de öğrencilerine sunmaktadır. 

Kariyerinizde istediğiniz düzeye gelmek için sadece üniversite mezunu olmak çoğu kez yetersiz kalmakta, ek olarak iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmakta gerekmektedir. Bu sebepten gerek eğitim hayatı süresince, gerekse okul sonrasında birçok kişi yurtdışı dil okulları arayışına girmektedir. İngilizce eğitimi denildiğinde hemen akla gelen ülke İngiltere’dir. İngilizce’nin anavatanı olduğu için tüm dünyadan milyonlarca öğrenci İngiltere’ye akın etmektedir. Ancak İngiltere’de dil eğitimi aynı zamanda pahalıdır da. Yeni Bir Hayat yurtdışı eğitim merkezinin www.yenibirhayat.com.tr adresindeki web sitesinde verilen bilgilere göre son yıllarda İngiltere’ye alternatif olarak Avrupa’da Malta ön plana çıkmaktadır.  İngiltere gibi bir ada ülkesi olan Malta’nın da resmi dili İngilizce’dir. Özellikle son 10 yıl içinde Malta’da birçok dil eğitimi okulu açılmıştır. Bu okulların ortak özelliği de merkezlerinin İngiltere olmasıdır. Bu nedenle verdikler eğitim programı İngiltere ile aynıdır. Malta’ya İngilizce eğitimi için gitmenin en büyük avantajı aynı kalitedeki eğitimi İngiltere’ye kıyasla neredeyse yarı maliyetle alıyor olmanızdır.

Akdeniz’de yer aldığı için güzel bir iklime sahip olan Malta özellikle yaz aylarında aynı zaman bir turizm cennetidir. Bu da özellikle 18 yaşından küçük öğrenciler için yaz okulları alanında birçok aktivetinin sunulması demektir. Su sporları, yüzme, eğlenceli partilerlerin yer aldığı aktivitelerle dolu yaz okulları öğrencilerin ilgisini çekmektedir. İngiltere yaz okulları daha kültürel aktivitelere ağırlık verirken Malta’daki okullar eğlenceyi ön plana çıkarmaktadır.

Malta dil okulları konaklama açısından da İngiltere’ye göre ek fırsatlar sunmaktadır. Aile yanı konaklama her iki ülkede dil okulu öğrencileri için ilk tercih olarak yer almaktadır. Böylece öğrenciler kaldıkları aile sayesinde hem ülkenin kültürünü öğrenme şansı elde etmekte, hem de İngilizcelerini pratik yaparak geliştirme fırsatına sahip olmaktadırlar. Yeni Bir Hayat’ın verdiği bilgiye göre Malta dil okulları aile yanı konaklamaya ek olarak yurtta kalma seçeneğini de öğrencilerine sunmaktadır. Yurtlarda isterseniz tek kişilik bir oda da kalabilirsiniz. Ya da sizin gibi dil eğitimi için gelmiş olan bir başka öğrenci ile odanızı paylaşmayı tercih edebilirsiniz. Yurtta kalmak aile yanında kalmaya göre daha ekonomik bir alternatifdir. Aynı zaman da sizin gibi İngilizce öğrenen öğrencilerle birlikte olacağınız için devamlı İngilizce pratik yapma imkanı da elde edeceksiniz.

Tüm bu sebeplerden dolayı Malta İngilizce dil eğitiminde artık İngiltere’ye karşı ciddi bir rakip olarak ismini duyurmaya başlamıştır.

Malta Dil Okulları
Malta Dil Okulları

More from the blog

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden Kanada’ya uzanan yol

Öğrencilerinin yurt dışında eğitim almalarına olanak sağlayan Kadıköy Anadolu Lisesi yeni bir anlaşmaya imza attı. Buna göre; öğrencilere yeni eğitim fırsatları sunulacak.

İngilizce Kurslarının Önemi

Günümüzde Dünyanın ortak dili olarak İngilizce kullanılıyor. Dünya ile iletişim halinde olmak isteyen herkes için zorunlu bir dil haline geldi.

İnteraktif Eğitimin Katkısı

Öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik girişi bulunan okulistik birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm öğrencilere destek oluyor.

Yurtdışı kariyer kursu ödüllü burs yarışması

Dünyaca ünlü moda ve tasarım okulu Istituto Marangoni, Firenze Yurtdışı Eğitim ve Kadıköy Belediyesi ile birlikte kariyer kursu ödüllü burs yarışması düzenliyor.