Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Saatler harcamadan makyaj yapmanın püf noktasını biliyor musunuz?

Kusursuz ve doğru makyaj uygulaması sizi olduğunuzdan daha genç gösterdiği gibi yanlış uygulanan makyaj da yaşınıza yaş katar. En önemli cilt bakım uygulamalarından biri olan makyajı eğer doğru olarak yaparsanız, hem her daim bakımlı gözükürsünüz hem de cildiniz daha aydıklık ve pürüzsüz gözükür.

Peki doğru makyaj nasıl yapılır? Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Womenist makyaj yaparken dikkat edeceğiniz konuları yazdı.

Makyajla Genç Görünmenin Yolları

İlk önce yapacağınız şey cildinizin rengini belirlemek ve buna göre makyaj ürünleri kullanmak olacak. Cildinizin rengine uymayan bir fondöten sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Bu nedenle fondötenin rengini seçerken çok dikkat etmelisiniz.

Aynı şekilde göz altı kapatıcınızın da fondötenle uyumlu olması gerekir. Eğer göz altlarınıza çok açık renkte kapatıcı sürerseniz bu sizin yorgun görünmenizi sağlar. Göz altına sürülen açık renkteki kapatıcı yoğun bir kapama sağlamadığı için morlukları daha fazla belli eder. Yoğun tempodan dolayı kırmızı, morlaşmaya yakın göz altı torbalarınız varsa o halde sarı tonlu bir kapatıcı kullanmalısınız. Pembe tonlu kapatıcılar bu morlukları daha fazla ön plana çıkaracaktır.

Ayrıca göz altı kapatıcınızın ve fondöteninizin günlük kullanıma uygun olup olmadığını araştırın. Günlük kullanılan fondötenler ve göz altı kapatıcıları her zaman daha hafif ve orta kapatıcılıkta olur. Bu tip fondötenler cildinizi yormaz. Aksi takdirde özel günlerde kullanacağınız bir föndöteni her gün yüzünüze sürerseniz bu cildinizin hava almasını engeller. Çünkü bu yapıdaki yoğun fondötenler günlük kullanıma pek uygun değildir.

Makyaj Yapma Teknikleri

Eğer beyaz tenliyseniz makyajda yaptığınız en ufak bir hata bile kötü sonuçlar doğurabilir. Özellikle fondöten uygulamalarında maske görünümünü ortadan kaldırmak için boynunuza da fondöten sürün. Açık tenli kadınlar makyaj yaparken fildişi ve beyaz tonları içeren fondöten tercih etmeliler.

Cilt lekeleri örtmek ve yüzlerine ışıltı vermek için şeftali ve pembe tonlarını seçebilirler. Eğer sarışınsanız siyah kalem yerine koyu kahverengi kalem ve far kullanmayı deneyin. Böylece yüzünüz ve gözlerinizde kontrast yaratmamış olursunuz. Eğer buğday tenli iseniz o zaman siyah kalemleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Orta tonlu cilt rengine sahipseniz o zaman erik renkleri sizin için ideal olacaktır. Gül ve erik renklerini kullanarak daha profesyonel bir görünüm yaratabilirsiniz. Yine aynı şekilde fondöten ve nemlendirici ile baz yapmayı unutmayın.

Eğer esmerseniz o halde kahverengi ve mercan renklerini kullanın. Işıltılı powderlar esmerliğinize daha da güzellik katacaktır. Ayrıca gözlerinizde zümrüt renklerini de deneyebilirsiniz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.