Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Saatler harcamadan makyaj yapmanın püf noktasını biliyor musunuz?

Kusursuz ve doğru makyaj uygulaması sizi olduğunuzdan daha genç gösterdiği gibi yanlış uygulanan makyaj da yaşınıza yaş katar. En önemli cilt bakım uygulamalarından biri olan makyajı eğer doğru olarak yaparsanız, hem her daim bakımlı gözükürsünüz hem de cildiniz daha aydıklık ve pürüzsüz gözükür.

Peki doğru makyaj nasıl yapılır? Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Womenist makyaj yaparken dikkat edeceğiniz konuları yazdı.

Makyajla Genç Görünmenin Yolları

İlk önce yapacağınız şey cildinizin rengini belirlemek ve buna göre makyaj ürünleri kullanmak olacak. Cildinizin rengine uymayan bir fondöten sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Bu nedenle fondötenin rengini seçerken çok dikkat etmelisiniz.

Aynı şekilde göz altı kapatıcınızın da fondötenle uyumlu olması gerekir. Eğer göz altlarınıza çok açık renkte kapatıcı sürerseniz bu sizin yorgun görünmenizi sağlar. Göz altına sürülen açık renkteki kapatıcı yoğun bir kapama sağlamadığı için morlukları daha fazla belli eder. Yoğun tempodan dolayı kırmızı, morlaşmaya yakın göz altı torbalarınız varsa o halde sarı tonlu bir kapatıcı kullanmalısınız. Pembe tonlu kapatıcılar bu morlukları daha fazla ön plana çıkaracaktır.

Ayrıca göz altı kapatıcınızın ve fondöteninizin günlük kullanıma uygun olup olmadığını araştırın. Günlük kullanılan fondötenler ve göz altı kapatıcıları her zaman daha hafif ve orta kapatıcılıkta olur. Bu tip fondötenler cildinizi yormaz. Aksi takdirde özel günlerde kullanacağınız bir föndöteni her gün yüzünüze sürerseniz bu cildinizin hava almasını engeller. Çünkü bu yapıdaki yoğun fondötenler günlük kullanıma pek uygun değildir.

Makyaj Yapma Teknikleri

Eğer beyaz tenliyseniz makyajda yaptığınız en ufak bir hata bile kötü sonuçlar doğurabilir. Özellikle fondöten uygulamalarında maske görünümünü ortadan kaldırmak için boynunuza da fondöten sürün. Açık tenli kadınlar makyaj yaparken fildişi ve beyaz tonları içeren fondöten tercih etmeliler.

Cilt lekeleri örtmek ve yüzlerine ışıltı vermek için şeftali ve pembe tonlarını seçebilirler. Eğer sarışınsanız siyah kalem yerine koyu kahverengi kalem ve far kullanmayı deneyin. Böylece yüzünüz ve gözlerinizde kontrast yaratmamış olursunuz. Eğer buğday tenli iseniz o zaman siyah kalemleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Orta tonlu cilt rengine sahipseniz o zaman erik renkleri sizin için ideal olacaktır. Gül ve erik renklerini kullanarak daha profesyonel bir görünüm yaratabilirsiniz. Yine aynı şekilde fondöten ve nemlendirici ile baz yapmayı unutmayın.

Eğer esmerseniz o halde kahverengi ve mercan renklerini kullanın. Işıltılı powderlar esmerliğinize daha da güzellik katacaktır. Ayrıca gözlerinizde zümrüt renklerini de deneyebilirsiniz.

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...