Makyaj çantanızda olması gerekenler

Kadın
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kadınların makyaj çantasında bulunması gereken makyaj malzemeleri nelerdir? Ünlülerin makyörü Burçin Göksu anlatıyor.

Kadınların çoğu devamlı çalıştıkları ve makyaja düşkün oldukları için, makyajın kalıcılığını arttırma amaçlı tazelemeyi tercih eder. Bunu nasıl ve neler kullanarak uygulamalıyız peki?

Türkiye’nin Burcu Esmersoy, Özge Ulusoy ve Çağla Şikel gibi en güzel kadınlarına ışıltılı dokunuşlar sunan makyaj artisti Burçin Göksu anlatıyor.

Kadının makyaj çantasında olması gerekenler

Kadınların çoğu, devamlı çalıştıkları ve makyaja düşkün oldukları için, makyajın kalıcılığını arttırma amaçlı tazelemeyi tercih eder.

Evet, makyaj ve kozmetik ürünlerini bolca alıyorsunuz ama günlük kullanımda ne kadarını yanımızda taşıyorsunuz? Açıkçası bu sorunun cevabı kişinin günlük yaşam rutinine göre değişir.

Tüm makyaj malzemelerini gün boyu yanınızda taşımak imkansız! Bu yüzden ya bir defada makyaj yapıp evden çıkmak ya da yanımızda taşımak gerekiyor.

Cımbız

Unutulmuş veya yeni fark edilmiş tüylerin hızla ortadan kaldırılması için bir cımbız mutlaka makyaj çantanızda yer almalı.

Allık

Sizin sağlıklı ve dinamik göstermesini sağlayan bir kozmetik arkadaşınız. Yüzünüze renk katmak için kremsi allıklar kullanabilirsiniz.

Göksu, gündüzleri genelde krem bazlı allıkları kullanmanızı öneriyor. Bu ürün, hem doğal ve daha fresh görünmenizi sağlar.

Bu üründe Göksu’nun önerisi MAC krem allıklar.

Far

Sabahları makyaja çok vakit ayıramayıp yine de makyaj yapan kadıların %80ni far seçimi ve uygulamada ciddi hatalar yapabiliyor.

Yanınızda her zaman küçük dörtlü bir far paleti bulundurabilirsiniz. Bu noktada bütçeye göre elverişli ve kullanışlı farların hepsi ideal.

Temizleme mendilleri

Sabahtan yapmış olduğunuz makyajınızın hatalarını gün ortasında farkettiniz, bunun için makyaj çıkarıcı mendil yanınızda bulundurabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili kadınlardan çok soru geldiğini söyleyen Göksu’nun önerisi Loreal’den yana.

Ruj

Ruj bir kadının çantasında daima bulunması gereken favori ürünü olmalı. Gündüzleri parlatıcı kullanmayı önermiyor. Soğuk ve sıcak havalar parlatıcı rujlar gündüzleri dağıtabilir.

Ne mat ne de parlak olan rujları kullanmalı. Her markada ve her bütçede bulunabilen bir kıvam bu.

Pudra

Sabahları uyku sersemi makyaj yapmak oldukça zor. Fakat ne yazik ki, tüm kadınlar aynı hatayı yapıyor. Göksu, kaşlara pudra yada fondöten değdirmemenize dikkat çekiyor.

sabah fondöteni kullandıktan sonra, gün içerisinde hafif mat görünüm yaratma amaçlı çantanızda muhakkak bir toz pudra olmalı.

Gün içerisinde cildinizin yağlı olduğunu gördüğünüz an pudra yapabilirsiniz. Pudra seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta kesinlikle toz pudra olmalısı.

Pudranın kapatıcı özelliğinden ziyade matlaştırıcı özelliği olmasına dikkat ediniz. Kapatıcı özelliği olan pudra kullanımı doğal olmayan bir görüntü yaratır.

Göz kalemi

Sabah kalemlerini çekmiş olan kadınlar gün içerisinde gözleri akmış bir şekilde dolaşıyor. Saatler ilerledikçe de göz içindeki kalemin kesik kesik kalması!

Bu görünümden kurtulmak doğru içerikli malzemeyi kullanmaktan geçiyor. Göz kaleminde kullandığım iki marka var: MAC ve CHANEL.

Oje

Gün içerisinde deforme olan ojenizi müdehale edebilecek bir ojeyi de makyaj çantanızda bulundurmak önemli.

 

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.