Maaşı Az Olanın Tansiyonu Fırlıyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Calıfornıa Üniversitesi bilim adamları yüksek tansiyon hastalığıyla düşük ücret arasında doğrudan bağlantı olduğunu ortaya çıkardı.

Daily Mail’in haberine göre 5 bin 651 kadın ve erkek üzerinde 3 yıl boyunca yapılan araştırma, düşük ücret alanların tansiyonlarının diğerlerine göre daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Araştırmaya göre yaşları 25- 44 arasında değişen kişilerin ücretlerinin 2 kat artması halinde genç kadınlarda tansiyonun yüzde 35, genç erkeklerde ise yüzde 30 gerilediği tespit edildi. Araştırma, yaş ilerledikçe ücret artışının tansiyon üzerindeki etkisinin de nispeten gerilediğini ortaya koydu.

Buna göre ileri yaşlarda olan kişilerin gelirleri ikiye katlandığında hipertansiyon riskinin yüzde 16 oranında düştüğü belirlendi. Araştırmayı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Prof. J. Paul Leigh, yüksek tansiyonun bugüne kadar ağırlıkla yaş faktörüne bağlanmış olduğunu hatırlatarak, sonuçların kendilerini de şaşırttığını bildirdi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.