LÖSEV İzleyenlerden Tam Not Aldı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

1998 yılında kurulan LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı 14 Kuruluş Yıldönümü ‘nü İş Sanat’ta cemiyet hayatı ve sanat-iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı muhteşem bir gala ile kutladı.

LÖSEV ulusal düzeyde yaptığı çalışmalar, uluslararası işbirlikleri, sayıları 12.000’e ulaşan kayıtlı hastası ve onların imkânları kısıtlı ailelerine ilettiği hizmetler göz önüne alınarak 2007 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal Konsey tarafından da Özel Danışmanlık Statüsü’ne layık görülmüş, Ülkemizde hayata geçirdiği çalışmalarla ulusal ve uluslararası platformda da örnek bir Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

7 Kasım akşamı İŞ SANAT’ta iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı geceye katılanlar büyülü bir atmosferde muhteşem bir gece geçirdiler. Sunuculuğunu Murat Başoğul’un yaptığı geceyi iş ve sanat dünyasının tanınmış isimlerinin yanı sıra yaklaşık 1000 kişi izledi.

10 YILLIK DESTEKÇİLER; ” SİZİ İZLEYİNCE GÖRDÜK Kİ MEĞERSE BİZ HİÇ BİR ŞEY YAPMAMIŞIZ” DEDİLER

LÖSEV’in 14 yıllık kısa ama ulusal ve uluslararası düzeyde başarılarla dolu geçmişinin görsel olarak anlatılmasının ardından sahneye çıkan yönetim kurulu başkanı Pediatrik Hematolog Dr. Üstün EZER yaptığı konuşmada “hiçbir zaman pes etmedik, tek amacımız çocukların hak ettikleri tedaviyi almalarını sağlamak ve onları hayata bağlamak oldu. Lösemi tedavisinde ki başarıların %100 e çıkarmak için hızla artan kanser vakalarına karşı herkesin desteğini bekliyoruz” dedi. Konuşmasında bir de büyük müjde veren Sayın EZER, Türkiye’nin hatta Avrupa ve Asya’nın en büyük onkoloji hastanesinin de temellerinin LÖSEV tarafından atıldığını, 2 yıl içinde hizmete gireceğini, bu hastanenin tamamen ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı. İzleyenlerden büyük alkış alan sunum sonunda son 10 yıldır LÖSEV’e aralıksız destek veren kurum ve kişilere Üstün İnsan Ödülleri (ekte)dağıtıldı. Ödül alanların ortak izlemi ise ” bu akşam gördüklerimiz karşısında anladık ki bizler hiçbir şey yapmamışız, bu geceden sonra çok daha fazlasını yapmak için harekete geçiyoruz…”oldu.

Gecede sağlığına kavuşan lösemili çocuklardan oluşan “YAŞAMA SEVİNCİ KOROSU” konseri ve değerli sanatçımız Zülfü Livaneli konsleri izleyenleri büyüledi.

Finalde değerli sanatçımız Zülfü Livaneli ve LÖSEV Yaşama Sevinci Korosu’nun birlikte seslendirdiği parçalar izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Lösemi gibi çok zorlu bir hastalıkla mücadelelerini başarıyla noktalayarak her biri bir mucize gerçekleştiren çocuklar, yaşama olan bağlılıkları, kararlılıkları ve azimleriyle tedavisi süren kardeşlerine ve tüm dünyaya umut aşılayarak, ümitleri yeşerttiler.

Bir çok LÖSEV destekçisi kurum ve kuruluşun sponsorluklarıyla (ekte) hayata geçirilen, sanat, iş dünyası ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin katılım gösterdiği bu özel geceden elde edilen gelir Lösemili çocuklarımızın tedavilerine aktarıldı…

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.