Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için çok çok önemlidir. Bilhassa alınan kiloların verilmesi, kazanılan yağların yakılması ya da aklınıza gelebilecek daha birçok farklı seçenek bu noktada sizlere sunuluyor da diyebiliriz.

Lohusa dönemi için en faydalı egzersiz hareketlerini sizler için inceledik. Bu egzersizler sayesinde hem yağ yakacak, hem kilo vereceksiniz. Hem lohusa dönemi ağrılarından da sorunsuz şekilde kurtulacaksınız. Sağlıklı bir yaşam için ilk ciddi adımları da atmış olacaksınız.

Derin Nefes Egzersizi

Olmazsa olmazlardan birisidir. Nefes, özellikle vücutta kan akışının olmazsa olmazlarından birisi olarak dikkatleri çeker. Lohusa döneminde nam-ı değer MEKİK hareketi, düzenli nefes alıp vererek yapıldığı takdirde son derece faydalı ve olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Vücut bölgeleri de bu noktada son derece ciddi şekilde çalışıyor ve fark yaratıyor.

Pelvik Egzersizleri

Pelvik Rocking ve Pelvik Rolling, internet üzerinden araştırarak uygulayabilirsiniz. Lohusa dönemi için kadın doğum uzmanları için olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkat çeker. Pelvik egzersizleri, baştan aşağıya tüm vücudu çalıştırır. Beş set olarak bütün hareketlerin yapılması, kan dolaşımını da ciddi anlamda hızlandıracaktır.

Köprü Hareketi

Bu hareket sayesinde bel, karın, bacak, omur ve boyun kısımları sorunsuz bir şekilde çalışır. Kan dolaşımı da çok ciddi anlamda hızlanır. Aynı zamanda vücut ciddi anlamda elastikiyet kazanır. Lohusa dönemi egzersizleri içerisinde yine olmazsa olmaz imkanlardan birisi olarak dikkat çeker.

Bacak Egzersizleri

Bacak kısmını çalıştırmak, hamilelik sürecinde alınan yağların ve selülitlerin ortadan kalkması için en ideal seçeneklerden birisidir. Bacak kısmında kan dolaşımını hızlandırmak, selülitleri de ortadan kaldırır. Aynı zamanda sıkılaşma sağlar. Yürüyüş, koşu dahi yine ciddi anlamda fark yaratan imkanlardan birisi olarak dikkat çeker.

Kol ve Göğüs Çalıştırma

Hamilelik sürecinin ardından en çok çöken noktaların başında göğüsler gelir. Anne sütü döneminde de göğüs kısımlarında meydana gelecek çatlaklar için egzersiz olmazsa olmazlardan birisidir. Aynı zamanda kol kısmını da çalıştırmak, bu noktada olmazsa olmazlarınızdan birisi olacaktır.

Karın Egzersizleri

Karın bölgesi, hamilelik sürecinde çatlayabilir. Bu süreçte egzersiz yapmadı iseniz çatlama son derece normaldir. Lohusa döneminde yapacağınız egzersizler sayesinde karın bölgesinde meydana gelen çatlamalar için en sağlıklı şekilde çözüm üretirsiniz. Yağları yakar ve sıkılaşma konusunda da en ideal çözümleri kullanmış olursunuz.

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...