Liposuction Ne Zaman Yaptırılmalı?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Günümüzde bir çok problemi kökünden çözen ve daha güzel bir vücuda kavuşmanızı sağlayan yağ aldırma operasyonu için en uygun zaman nedir?

Günümüzde her yerde kullanılan liposuction özellikle diz şekillendirme, büyük göğüs şikayetinin giderilmesi, karın düzeltme ameliyatları sonrası yapılan rötüşler ve gıdı problemlerinde kullanılıyor.

Peki liposuction için en uygun zaman nedir? Liposuction yaptıranlar neler yapmalı? Bu sorunların hepsini ve daha fazlasını Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri’nden Doç. Dr. Fatih Peker‘e sorduk!

Liposuction için uygun zaman nedir?

Liposuction sonrası ameliyatı yaptıran kişinin korse giymesi gerekir. Korse takmak yazın daha zor olacağından kişiler için bu ameliyatın mevsimi kış ve bahar aylarıdır. Bu sayede korse sayesinde terlemezsiniz.

Sigara içiyorsanız ameliyattan önce sigarayı bırakmalısınız. Eğer sigarayı bırakamıyorsanız en azından azaltmalısınız. Sigara her türlü ameliyatın sonucunun kötüye gitmesini sağlar. Küçük kan damarlarının tıkanmasına yol açan sigara, ayrıca yaraların iyileşme süresini de uzatır. Bu yüzden Liposuction yaptırmadan önce mutlaka sigarayı bırakmalısınız. En iyi sonucu almak için ise korseyi muhakkak kullanmalısınız. Korseyi ne zaman çıkaracağınıza sizin değil doktorun karar vermesi gerekir.

Liposuction’da ağrı duyulur mu?

Liposuction’da çok fazla ağrı duyulmaz. Yapılan kesilerin (kanüllerin giriş delikleri) çok ufak olması sebebiyle uygulama sonrası kişiler fazla ağrı duymazlar.

Kimler Liposuction yaptırabilir?

Liposuction yaptıracak kişiler öncelikle şunu bilmelidir. Bu işlem zayıflama yöntemi değildir. Siyet spor ile giderilemeyen bölgesel yağların alınmasıdır. Kişinin liposuction uygun olması için şu özelliklere sahip olması gerekir;

Cildin elastikiyetini kaybetmemiş olması,

Sigara kullanılmaması,

Yağ birikimi olan bölgelerde selülit görünümünün olmaması,

Herhangi bir ciddi hastalığın olmaması.

Liposuction’da nereden yağ alınır?

Liposuction’da yağ alınırken bir kaç faktör göz önünde bulundurulur. Öncelikle kişi ayakta değerlendirilir ve yağ alınacak bölgeler silinmez kalemle işaretlenir. Bu işaretleme sırasında nereden ne kadar yağ alınacağı belirlenir. Bir ameliyatta en fazla 3 ila 4 litre yağ alınabilir.

Liposuction ameliyatı ne kadar sürüyor?

Liposuction işlemi estetik kurallarına sadık kalarak vücudunuzu düzeltme işlemidir. Bunun için belli bir saat verilmez. Her kişinin vücudu farklı sürelerde reaksiyon verir. Liposuction ve yapılan rötüşların ne kadar süreceği kişiden kişiye değişir.

Liposuction sonrasında ne kadar zamanda iyileşilir?

Liposuction yaptıran kişiler genellikle en fazla 7 gün içinde sağlığına kavuşur. Fakat seks ve spor gibi aktiviteleri 3 ya da 4 hafta sonrası yapması önerilir.

Liposuction ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

Liposuction ameliyatı kanüllerle yapılır. Kanüller en saklı kısımlardan yapılan yarım ile bir santimlik kesilerden cilt altına ilerletilmektedir. Örneğin kasık, göbek deliği, çene ucunun altı gibi. Liposuction uygulanacak bölgelere yapılan yarım ya da 1 cm’lik kesikler daha sonra dikiş ile kapatılır. Dikişler alındıktan sonra nerede ise hiç iz kalmaz.

Liposuction sonrası sarkma olur mu?

Liposuction sonrasında cildinizin elastikiyeti yeterli ise cildiniz hemen kendini toplar. Yetersiz ise zaten liposuction için uygun bir vaka değilsinizdir ve size liposuction yerine germe ameliyatları yapmak daha doğru olacaktır.

Liposuction’dan sonra yeniden yağlanma olur mu?

Liposuction ameliyatında belirli bölgelerdeki yağ hücreleri alınır. Bu nedenle kilo alsanız dahi Liposuction yapılan bölgede yağ birikme oranı %70 oranında azalma gösterir.

Liposuction etkisi ne kadar sürer?

Liposuction yapılan bölgede ödem gelişeceğinden, cilt altı yağ dokusunun oturması ve düzgün bir görünüm oluşması 2-3 ay alacağından bu süre sonunda sonuç belirginleşmeye başlar. Diyet ve spora devam edildiği sürece liposuction’ın etkisi kalıcıdır ve uzun yıllar sürer.

Womenist

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...