Lensler ile yüzülür mü

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Lensler ile yüzülür mü

Lens ile yüzmek bir çeşit kumardır. Hiçbir şey olmayacağı gibi enfeksiyon kapabilir ve daha kötüsü gözlerinize zarar verebilirsiniz. Lensler tamamen size özel medikal ürünlerdir. Göz bebeğinize uygundur ve düşmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Havuza veya denize girdiğinizde su göz ile lens arasındaki bağı engeller ve lenslerin kaymasına sebep olabilir. Bu nedenle yüzerken lensleri kaybetmek çok doğaldır. Lenslerin bazı türleri gözün hava almasını sağlayacak şekilde üretilmiştir. Bu nedenle bakteriler, havuzdaki kir, mikrop ve zararlı maddeler arasına yerleşerek enfeksiyonlara sebep olabilir.

Havuz suyunda bulunan klor normal zamanda gözü etkilemez. Ancak lense yapışan klor göz enfeksiyonu veya çizilmesine sebep olabilir. Lens kullanarak yüzmek istiyorsanız gözünüze tamamen oturan yüzücü gözlüklerinden almanız gerekmektedir. İçeriye hiçbir şekilde su girişi olmamalıdır. Bu gözlükler sayesinde lenslerinizi çıkarmadan yüzebilirsiniz.

 

Kaynak:kaıdnvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.