Lazer Liposuction Nasıl Yapılır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Lazer yardımlı liposuction, diğer liposuction yöntemlerine göre lazer enerjisi kullanılarak yağ hücrelerini daha yoğun parçalayan bir yöntemdir. Boy/kitle oranı ideale yakın ve lokalize yağ fazlalıkları olan hastalar için kullanılan bu yöntemde, şişlikler ve ağrılar diğerlerine oranla daha az hissediliyor.

Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Alpaslan Topçu, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyenlere etkili bir yöntem olan Lazer liposuction uygulaması hakkında bilgi veriyor.

Lazer liposuction’da en büyük avantajlar;

•Cilt sıkılaştırma fonksiyonu ile diğer yöntemlerde oluşabilecek dalgalanma, sarkma gibi vücut şekil bozukluklarında azalma
•Erken dönemde günlük hayata dönebilme
•Bu teknikte genel anestezi şart değildir
•Morluk, şişlik ve ağrının diğer liposuction yöntemlerine göre daha az olmasıdır.

Lazer liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

Lazer liposuction yöntemi kalça, bel, baldır, bacak ve yüz bölgelerine uygulanabilmektedir. Diğer bir anlamda, selülit ve lokal yağlanmaların görüldüğü her bölgede uygulama imkânı vardır.

Sistemin verdiği imkânlar ile noktasal (küçük başlıklı) başlıklar kullanılabildiği gibi, geniş alanlı başlıklar da kullanılmaktadır. Liposuction vücut konturlarını düzeltebilir, kişinin kendine güvenini arttırabilir; fakat asla tümüyle ideal bir vücut yaratamaz.

Lazer liposuction teknik uygulaması için ideal hastalar; normal vücut ağırlığı olan, sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip, fakat belli vücut bölgelerinde aşırı yağ kitleleri olan hastalardır. Yaş çok önemli olmamakla birlikte, yaşlanma ile deri elastikiyeti azalmakta ve liposuction uygulama endikasyonu azalmaktadır. Lazer liposuction ile deride yapılan sıkılaştırma uygulaması sonrası toparlanma daha erken ve daha fazla olmaktadır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.