Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tüm kadınların en büyük mücadelesi daima istenmeyen tüyler üzerine olmuştur. O gün giyeceğiniz kıyafete, çorabınızın rengine hatta çoğu zaman dışarı çıkıp çıkmayacağınıza bile onlar karar veriyor. Son yıllarda oldukça önemli değişimler yaşayan lazer epilasyon uygulamaları ise bu konuda kadınların en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor. Peki, lazer epilasyon hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Birbirinden farklı deneyimler, memnuniyet ve şikayet oranlarındaki yakınlık… Doreen Estetik Merkezi’nin Kurucusu Şahin Yardımcı sizler için lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Lazer Epilasyon Acı Verici Bir İşlem midir?

Bu sorunun cevabı kullanılan cihaz, uzmanın tercih ettiği ışın derecesi ve uygulanacak bölgeye göre değişim gösterecektir. Herkesin ağrı eşiğinin farklı olabileceği de hesaba katılırsa, acı ve lazer epilasyon ilişkisinde sizin de kendi deneyiminizi yaşayacağınızı söyleyebiliriz. Ancak bilinen şudur ki, acı duyduğunu söyleyen kadınlar dahi, bu acının çok da büyütülecek derecede olmadığını söylemektedirler.

Lazer Epilasyon İçin Önceden Bir Hazırlık Yapmak Gerekir mi?

Evet. Lazer epilasyon yapılacak bölgeye uygulamadan bir ay öncesine kadar, kılları kökünden alarak gerçekleştirilen hiçbir işlemin yapılmamış olması gerekir. Çünkü lazer ışınlarının asıl hedefi, kıl değil kıl köküdür.

Güneşin Lazer Epilasyon Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Lazer ışınları, kıl köküne ulaşmadan önce, tenimize de değmektedir. Güneşte bronzlaşmış ya da solaryuma girilmiş bir cilt, lazer ışınlarından olumsuz etkilenebilir. Hatta uygulama sonrası da kişilerin koruyucusuz güneşe çıkmamaları gerekir.  Bu tür durumlarda lazer epilasyon ciltte lekelenmelere sebebiyet verebilir.

Lokal Anestezik Kremler Kullanılabilir mi?

Evet, elbette. İşlem esnasında acı duyan kişiler, lazer epilasyondan yarım saat önce uygulama yapılacak bölgeye anestezik bir krem uygulayabilirler.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Doreen Estetik Merkezi’nin Kurucusu Şahin Yardımcı, lazer epilasyondan hemen sonra sıcak su ile duş almamak gerektiğini söylüyor. Ayrıca ilk 24 saat içinde uygulama yapılan bölgeye deodorant benzeri kimyasallar uygulanmamalı. Lazer epilasyondan hemen sonra güneşe çıkılmamalı ve on beş gün süresince güneşlenilmemeli. Şayet bu mümkün değilse, koruyucu güneş kremleri kullanılmalı.

More from the blog

Türk kadını kaş ve kirpik güzelliğine önem veriyor

Türk kadınları makyaj ürünlerinde Avrupalı kadınların ruj tutkusunun aksine, dudaklarını değil gözlerini vurgulayacak uygulamaları tercih ediyor.

İksir Güzellik: Sağlık ve Kişisel Bakım Ürünleri Online Satış Sitesi

İksir Güzellik, dünyaca ünlü 100’den fazla kişisel bakım ve güzellik markasını piyasa fiyatından çok daha uygun fiyatlarla sunuyor.

Ev Kadınları Şimdi de Kalıcı Makyaj Eğitimlerine de El Attı

Ev kadınları için yeni bir istihdam alanı daha doğuyor. Evden çalışarak kendilerine yeni gelir kapıları açan girişimci ev hanımları kazançlarından ve çalışma şekillerinden son derce memnunlar.

Güzellik Koçunuz Netmoda Videolar

En yeni saç ve makyaj önerileri ve uygulaması için danışacağınız en uygun adres Netmoda videolar