Küt Saç Modelleri (Bayan) 2015-2016

Küt Saç Modelleri ( Bayan) 2015-2016
Küt Saç Modelleri ( Bayan) 2015-2016
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Saçlarınız sonbahara hazır mı? Küt saç modelleri 2015’in ilk yarısına damgasını vuran ve en beğenilen saç modeli oldu ve 2015 sonunda da çok moda.

Saçlarınız sonbahara hazır mı? Gerçi evet, kendinize bu soruyu sormak için henüz 1 ay zamanınız var ama yine de bir yerden başlamak lazım. Çünkü farkındaysanız yaz boyu deniz, güneş ve rüzgâra maruz kalan saçlarınız bir hayli yıprandı. Bilhassa saç uçları her yaz sonunda muhakkak iyi bir temizliği hak ediyor. Gelin bu defa sadece uçlarından kestirmekle kalmayıp bir de güzel değişiklik yapın, saçlarınızı küt kestirin, zira küt saç modelleri bayan okurlarımız için bir tüyo olarak söyleyelim, 2015 sonunda da çok moda.

Küt Saç Modelleri ve Yapılışları

Küt saç modelleri 2015’in ilk yarısına damgasını vuran ve en beğenilen saç modeli oldu.
Pek çok ünlü isim kendine küt saç abiye modelleri, asimetrik kesim küt saç modellerinden birini seçerek bu modanın öncülüğünü üstlendiler. Ve tabii ünlülerin küt saç modelleri de kadınlara ilham verdi.  Şayet hala yapmadıysanız siz de bu furyayı yakalayabilirsiniz. Kendinize küt saç modelleri ve renklerinden bir tane seçerek kuaförünüzün yolunu tutun ve saç modelinizde kökten bir değişiklik yapın, inanın bu değişiklik size çok iyi gelecek.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bal köpüğü saç rengi

Küt Saç Modelleri Kime Yakışır

Öncelikle küt saç modelleri kime yakışır sorusunu ele alarak başlayalım. Zira en çok duyduğumuz soru bu. Kısa küt saç her yüze yakışmayabilir. Küt saçlar en çok küçük yuvarlak, ya da kalp şeklinde yüzlere yakışır.  Bu tip yüzlere sahip kadınlar küt kesim saç modelini rahatlıkla kullanabilir. Eğer yüzünüz çok yuvarlak ya da uzun bir yüz tipi değilse kulak hizasına gelen küt saç modelleri sizin için en doğru tercih. Bir de unutmayın kulak hizasında biten küt saç modelleri için oval yüzler en uygunudur. Ancak, uzun bir yüze veya çok yuvarlak bir yüze sahipseniz küt saç modelini seçerken iki kere düşünmelisiniz. Yine de denemek istiyorsanız size bir kuaför ipucu; kulak hizasından biraz daha uzun bir küt kesimi tercih edin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yüz tipinize göre saç modelleri ve saç kesimleri

Bunun haricinde büyük ve belirgin yüz hatlarına kısa saç kullanması önerilmiyor çünkü küt ve kısa saç yüzü olduğundan daha iri gösterecek. Tabii bir de boy sorunu var, uzun boylu kadınların kısa saç kullanması minyon tiplilere göre daha zor. Küt saç modelini seçerken çene şeklinize bakın; küçük bir çeneniz ve üçgen bir yüz şekliniz varsa ortadan ikiye ayrılmış kulak hizasını hemen geçen küt modeller sizin için biçilmiş kaftandır. Ayrıca asimetrik kesim küt saç modelleri de bu bahsettiğimiz dar çene ve üçgen yüz tipine çok yakışır. Yine bir başka ipucu olarak boynunuz çok ince ve uzun ise asimetrik kesim küt saç modelleri kullanabilirsiniz ancak ensenizi kapatacak kadar uzun olması şartıyla.

Son bir şey daha saçlarınız ince ve seyrek ise kısa küt saçlar saçınızı olduğundan daha seyrek gösterebilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.