Kusursuz dudaklar için 3 tavsiye

Kusursuz dudaklar için öneriler
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Güzel dudakların sırrı onlara gereken ilgiyi göstermekten geçiyor.

Dudaklar, bakım denilince akla en son gelen ama ilgiye en çok ihtiyaç duyan yerlerimizden biri. Göz kremleri, nemlendiriciler ve saç bakım yağlarıyla cildimize ve saçlarımıza iyi bakıyoruz. Peki ya dudaklarımızın ne eksiği var?

Kış aylarında soğukla, yaz aylarında güneşle tek başına mücadele etmeye çalışan dudaklarımız, sizce de biraz ilgiyi hak etmiyor mu? Konu makyaj olunca renkli rujlarımızı severek kullanıyoruz ama o rujları daha güzel ve dudaklarımızı daha sağlıklı göstermek için elimizden geleni yapmıyoruz. İşte sizler için birkaç bakım önerisi…

Güzel dudakların ilk sırrı bolca su içmek

Su, yalnızca dudaklarınız için değil cildiniz için de eşsiz bir şifa kaynağı. Cildinizdeki pul pul dökülmeler, aşırı kuruluklar az su içtiğinizin bir göstergesi. Gün içinde su içmeyi unutuyorum diyorsanız, suyu bardak yerine bir şişeye doldurup gözünüzün önüne koyun.

Dudaklarınızın ekstra bakıma ihtiyaç duyduğu mevsim geçişlerinde ve havanın soğuk olduğu zamanlarda bilhassa daha fazla su içmeye özen gösterin.

Dudaklarınızı güneşten koruyun

Yazın dışarı çıkarken güneş koruyuculu fondötenlerimizi ya da nemlendiricilerimizi sürmeyi unutmuyoruz. Deniz kenarında vücudumuzu zararlı ışınlardan korumak için bolca güneş kremi sürüyoruz.

Peki dudaklarımızı güneşten korumak kaç kişinin aklına geliyor? Size en büyük tavsiyemiz güneş koruyucu etkili dudak nemlendiricileri kullanın. Eğer güneşe gün boyunca maruz kalacaksanız nemlendiricinizi sık sık yenilemeyi ihmal etmeyin.

Ölü derilerden arındırdığınız dudaklarınız kusursuz gözükecek

Rujunuz kısa bir süre sonra tabaka tabaka oluyor ve aynadaki görüntünüz sizi mutlu etmiyor mu? Binbir hevesle aldığınız rengarenk rujların kusursuz görünmesini istiyorsanız dudağınızdaki ölü derilerden kurtulmanızı öneriyoruz.

Zeytinyağı ve şeker karışımını dudağınıza sürün ve bir diş fırçası yardımıyla nazikçe fırçalayın. Bu işlem hem dudaklarınızı nemlendirecek hem de üzerindeki ölü derilerden arındıracaktır.

Kusursuz Dudaklar için Öneriler

Dudaklar, bakım denilince akla en son gelen ama ilgiye en çok ihtiyaç duyan yerlerden biridir. Mükemmel bir görünüm için dudakları nemlendirmek ve bakım yapmak gereklidir.

  • Dudaklarınıza nemlendiricili ürünler uygulamalısınız.
  • Kullandığınız rujun rengine yakın dudak kalemini, dudaklarınızın iç kısımları dâhil tamamına sürüp, çerçeve yapmalısınız.
  • Kalem sayesinde dudağınızın rengi değişecek ve kusurları örtecektir.
  • Dudak kaleminizin ardından rujunuzu uygulayıp daha dolgun, daha mükemmel dudaklara sahip olabilirsiniz.
  • İnce olan üst dudaklar için dudak kalemini biraz daha üstten kavisli uygulayıp daha sonra içini doldurabilirsiniz.
  • Rujunuzu sürdükten sonra dudak fırçası yardımıyla kenarlarını doldurabilirsiniz.
  • Rujla doldurduğunuz kenarlar kalınlaşır ve dudaklarınız olduğundan daha kalın ve diri görünür.
  • Dudaklarınız ince ise parlak lipglosslar, dudaklarınız etli ve kalın ise mat rujlar tercih etmelisiniz.
  • Dudaklarınızı daha dolgun göstermenin bir başka yoluysa rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızın sadece orta kısımlarına parlatıcı uygulamaktır.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.