Kusursuz Bir Gelin Makyajı için En İdeal Tüyolar

tarafından
633
Kusursuz Bir Gelin Makyajı için En İdeal Tüyolar
1.00 avg. rating (56% score) - 1 vote

Kadınlar için adeta bir olmazsa olmaz olan gelin makyajı, her ne olursa olsun üzerinde durulması gereken önemli bir detay. Öylesine özel bir günde öylesine bir güzellik isteği her kadının hakkı. Tabi ki bu noktada kuaförlerin yetenekleri de önemli. Nitekim en çok önemsenen konulardan birisi. Her yüz tipi için ayrı makyaj teknikleri uygulanabilir.

Kusursuz gelin makyajı, her ne olursa olsun bir beklenti haline geldi. Bu noktada el becerisi iyi ve yaratıcılığı kuvvetli kuaförler, ciddi anlamda tercih sebebi hale geliyor. Peki herkes fikir sahibi olabilsin diye sizlere öneriler sunsak? Kendiniz için en iyi olanı bizzat kendiniz seçin desek ne dersiniz? Şimdi konumuza dönelim.

Kusursuz Gelin Makyajı Sırları

#1 Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Göz rengi, makyaj için en önemli baz noktalardan birisidir. Göz rengin ile uyumlu göz makyajı yaparsan parıldarsın. Tabi ki siyah ile keskinlik sağlanabilir. Ancak her ne olursa olsun göz rengini asla geri plana atmamalısın. Bakışlarındaki anlam, göz bebeklerinde saklı, unutma.

#2 Ten Rengine Göre Gelin Makyajı

En belirleyici faktörlerden birisi, sizlerinde bildiği üzere teninin rengidir. Yani daha iyi bir teknik belirleyebilmek adına ten rengini baz alarak renk seçimi yapmak ve cildini buna göre hazırlamak sanattır.

Beyaz Tenliler: Pembe ve fuşya renkler, beyaz tenli kadınlar için makyajda kullanılabilecek en iyi renklerdir. Bu noktada cildinizin ön plana çıkması ve esas renginin geri plana atılmaması sağlanır.

Buğday Tenliler: Buğday tenli tüm kadılar için renk seçenekleri geniş. Bu neden dolayısı ile saç renginin durumu baz alınır. Koyu renk saçlar için açık renkler kullanılarak bir makyaj uygulaması ideal olur.

Esmer Tenliler: Latin kadınlarını baz alabiliriz. Pastel tonlar kullanılarak yapılacak bir makyajın sizler için olmazsa olmazlardan birisi olacağını net bir şekilde söyleyebiliriz.

#3 Abartılı ve Karmaşık Makyaj (OUT)

Kişiden kişiye değişmek ile birlikte yüzünüzü geri plana atacak, güzelliğini örtecek ve her ne olursa olsun yapaylığı ön plana çıkaran makyaj seçeneklerinden uzak dur. Sadelik, gelin makyajında günümüz trendi. Ve bundan sonra asla değişmeyecek. Aşağıdaki resimde farkı bizzat görebilirsin.

#4 Trend Makyajlardan Kaçının, Doğallık Ön Planda Olmalı

İnternet sitelerinde trendler bitmez. Dalgalı kaş trendi de bir moda sınıfı oldu. Ancak bunu uygulamazsınız. Dolayısı ile gelin makyajında da her zaman için sadelik ön planda olmalı. Aksi takdirde kendinizden o gün nefret edebilirsiniz.

#5 Suya Dayanıklı Makyaj, Olmazsa Olmaz

Suya dayanıklı makyaj ya da günümüz kuaförlerinin deyimi ile plastik makyaj, gelin için olmazsa olmaz. Hareket dolu ve terleyebileceğiniz bir süreç olacağından dolayı makyajınız yüzünüzden akıp gitmemeli. Aksine yüzünüzü sarmalı ve en iyi görüntüyü vermeli.