Kusursuz bir cilt için tavsiyeler

Cilt Bakım Önerileri
Cilt Bakım Önerileri
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

İnsanların cildi sağlıklı olup olmadığına dair önemli ipuçları verebilir. Sağlıklı bir insanın cildi de sağlıklıdır.

Sağlıklı bir cildin de temelinde elbetteki doğru beslenme yatmaktadır. Doğru beslenme alışkanlığı ve doğru besinler ile, cilt, daha genç ve sağlıklı bir görünüme bürünür.

Mükemmel görünümlü bir cilt için işe kahvaltı yapmayı aksatmamakla başlayın. Güçlü bir kahvaltı, sağlık ve güzellik için en önemli öğün olma özelliğini taşıyor.Kahvaltıda yenilen bal, kahvaltı gevrekleri, meyveler, su, meyve suyu ve süt cildi, maruz kaldığı olumsuz dış etkenlere karşı güçlendirmenin yanı sıra nemlendirip besler.Ayrıcasabahları aç karnına içilen suyun, cildi içerden besleyerek nemlendirdiğini, bol sıvı almanın cildin kurumasını önlediği bilinir.

FESLEĞEN

Fesleğenin cilt için birçok faydası vardır. Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olarak cildin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar.

DOMATES VE DOMATES SUYU

Cilt sağlığı için çok önem taşır. Çünkü çok güçlü bir antioksidan olan likopenin birincil kaynağı olarak bilinir. Özellikle kuru cilt üzerinde oldukça etkili olduğu biliniyor.

YUMURTA

Proteinler, serbest radikallerin hasara uğrattığı hücreleri yenilemeye yardımcı olur. Yumurta tam anlamıyla protein kaynağıdır ve cilt kuruluğuna karşı koruyucu temel vitamin olan biyotin de içerir.

BROKOLİ

Yine cilt için oldukça faydalı bir sebzedir. Cildin yenilenmesini ve nemli kalmasını sağlar ve cilt kuruluğunu önler. Özellikle hafif yağlı şekilde hazırlanmış olan brokolileri tüketmek faydalıdır.

CEVİZ

İçinde bulunan Omega-3’ün en güçlü kaynaklarından biri olduğundan gün içinde mutlaka tüketilmesi öneriliyor. Yağ asidi içeriği sayesinde cildin elastikiyetini artırarak yaşlanmayı geciktiriyor ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olunmasını sağlıyor.

SOMON BALIĞI

Somon balığı cilt elastikiyetini arttıran bir tür karotenoid olan astaxanthin içerir, böylece daha az ince çizginiz olur.

NAR

Nar, yüksek antioksidan içeriği nedeniyle ‘süper besin’ olarak adlandırılıyor. Nar ve nar suyu, genişlemiş damarların görünümlerini azaltarak cildin daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

KIRMIZI MEYVELER

Kırmızı üzüm, kızılcık, çilek, kiraz, mürdüm eriği gibi kırmızı meyvelerin hepsi, cilt için en iyi potansiyel antioksidan görevi yürütüyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.