Kuruyan ciltlere öneriler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yağlı, karma, kuru ya da normal… Cildinizi iyi tanıyor ve ihtiyaçlarına göre bakım yapıyordunuz ancak cildiniz bir anda kurumaya mı başladı?

Cilt kurumasının nedenleri
Mevsim değişimlerinde özellikle de kış aylarında cilt hassasiyetimiz artar. Soğuk hava şartları, kapalı alanlara geçişlerde yaşadığımız ısı değişiklikleri ve klimalar özellikle karma ve kuru ciltlerde pul pul dökülmeye neden olmaktadır.

Cilt kuruluğuna çözümler
Yüz kurumasını önlemek ve canlı görünüme kavuşmak için günlük bakımınıza 5 dakika daha ayırmanız yeterli olacaktır… Kozmetik sektörü; hep daha güzel ve bakımlı olmamız için çalışıyor, neden faydalanmayalım ki?

Yüzde yüz doğal ipekten yüzünüz için üretilmiş olan keseler pul pul dökülmelere karşı etkili olduğu kadar siyah noktalar için de en büyük yardımcınız olacaktır. Doğal ipek keseler; narin cilt yüzeyine zarar vermeden derinlemesine temizler ve bu sayede güvenle kullanabilirsiniz.

Güzellik ürünlerinin satıldığı marketlerden rahatlıkla satın alabileceğiniz bu yüz keselerini, duşunuzu alırken kullanmanız daha etkili sonuç doğuracaktır. Sıcak su buharı ile cilt gözenekleri daha çok açılacak ve ölü hücrelerin cilt üzerinden atılması daha kolay olacaktır.

Yüzünüze keseleme yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yüzünüzün vücudunuza göre çok daha hassas olduğudur. Keseyi; kesinlikle çok bastırmadan, yumuşak dairesel hareketlerle yüzünüze uygulamalısınız.

Çift etkili bakım!
İpek keseler; alın, burun ve çene bölgesinde bulunan siyah noktaların temizlenmesi için de en büyük yardımcınız olacaktır. Yani, ipek keselerle hem cildinizin canlanmasını hem de siyah noktalardan arındırılmasını sağlayabilirsiniz

Doğal peeling
Kış mevsiminde kuruyan cildinizi nemlendirmek, mat görünüme sebep olan ölü hücreleri yok etmek ve siyah noktaları temizlemek için evde peeling yapabilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız malzemeler ise sadece şeker ve su!

Doğal peeling uygulaması için yüzümüzü ıslatıyoruz. Elimize döktüğünüz yaklaşık iki çay kaşığı toz şekeri, birkaç damla suyla ıslatıyoruz. Parmak uçlarımızla; oldukça yumuşak, oval hareketlerle özellikle burun, çene ve alın bölgemizde uyguluyoruz.

Kuru ya da karma cilde sahipseniz; cildinizin nem ihtiyacını karşılamak için şeker ve su karışımına birkaç damla tatlı badem yağı ilave edebilirsiniz.

Kese veya şekerli peeling sonrası cilt tipinize uygun nemlendirici ile bakımınızı desteklerseniz kış boyunca pul pul dökülmesinden şikâyet ettiğiniz cildinizde devrim yaratabilirsiniz.

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...