Kuru ciltlere kışa özel bakım önerileri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Soğuk havalar cildimize acımasız davranacak, biliyoruz. Bize düşen ise soğuklar karşısında güçsüz düşecek cildimize özel kış bakımları uygulamak, önlemler almak…

Güneş koruyucu krem kullanın

Hava soğuk, yağmurlu diye güneş koruyucu krem kullanmanıza gerek olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Güneş hala gayet güçlü ve cildinize zarar verebilecek enerjiye sahip. Bu yüzden evden çıkmadan önce yüzünüze güneş koruyucu kreminizi sürmeye devam edin.

 Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin

Kuru bir cilde sahipseniz kışın cildinizi daha fazla nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Yağ bazlı nemlendiriciler normal bir kreme göre daha fazla nem tuttuklarından tam da ihtiyacınız olanı size sunacaklar.

Dudaklarınızı nemli tutun

Soğuk havalarda çatlayan ve yara olan dudaklar sadece kuru ciltlere sahip olanların değil herkesin derdi.

Bir diş fırçası yardımıyla ölü derisinden nazikçe arındırdığınız dudaklarınızı yoğun nemlendirme özelliğine sahip dudak balmlarıyla her daim nemli tutun.

Eldivenlerinizi giyin

Eldivenlerinizi sadece kar yağdığında mı kullanıyorsunuz? Oysa ellerinizi kurumaktan ve çatlamaktan koruyacak olan eldivenlerinizi kış boyunca yanınızdan ayırmamanız gerekiyor.

Ortamı nemlendirin

Nemlendirme cihazlarını duydunuz mu? Bulunduğunuz ortama nemli hava katkısı sağlayan bu cihazlar, kalorifer gibi ısıtmaların ortamdaki havayı kurutmasına çare oluyor. Böylece cildiniz ihtiyacı olan nemi hava yoluyla da alabiliyor.

Ancak nemlendirme cihazlarının bazı alerjik bünyelere iyi gelmediğini de hatırlatalım.

Su için

Gün içinde yeterince su içmiyorsanız cildinize en büyük haksızlığı yapıyorsunuz demektir. Gelin bu kış alışkanlığınızı değiştirin ve günde en az 6-8 bardak su içmeye başlayın.

Kaynak: Pudra.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.