Kuru Ciltler için Ev Yapımı Maske

Kuru Ciltler için Ev Yapımı Maske
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kuru cildinizi evde yapacağınız bir maske ile nemlendirebilirsiniz.

Evde yapacağınız bir maske ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz özellikle kış aylarında hiç tereddüt etmeden bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Kuru ciltler kışın doğuk havalarda daha çok kuru ve nemsizleşir bunu önlemek için saf zeytinyağından yardım alabilirsiniz. Zeytinyağı hem cildinizin nemlenmesini hem de ışıl ışıl olmasını sağlar.

Ev yapımı kuru ciltler için maske

Kuru cildiniz için maske malzemeleri zeytinyağı ve toz şeker. Önce saf zeytinyağının içine biraz toz şeker ilave edin ve iyice karıştırın daha sonra bu karışımı temiz cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Eğer cildiniz normal-yağlı ya da karma ise o zaman bu maskeyi denemeyin. İçerisinde zeytinyağı olduğu için cildinizin daha da yağlanmasını sağlayabilir.

Eğer maskenin peeling etkisi yapıp gözenekleri de temizlemesini istiyorsanız o halde toz şeker yerine deniz tuzu kullanın ve maske yüzünüzdeyken dairesel hareketlerle ovalayın.

 

Womenist.net

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.