Kurban Bayramında Sağlıklı Et Tüketimi için Doktor Tavsiyeleri

tarafından
407
Kurban Bayramında Sağlıklı Et Tüketimi için Doktor Tavsiyeleri
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bayram geldi, çattı. Kurban bayramında sağlıklı et tüketimi konusunda uzmanlar şimdiden KIRMIZI ALARM ile tüm vatandaşları uyarmaya başladılar. Haberler, sağlıklı beslenme ve doğru et pişirme teknikleri hakkında insanları çok daha net bir şekilde bilgilendirebilmek adına somut adımlar attılar. Bizde bu anlamda sizler için bir derleme hazırlayalım dedik.

Bayramda et pişirme önerileri, özellikle sizler için en çok dikkat etmeniz gereken konulardan birisi. Pişirme, her şey demek. Bu neden dolayısı ile aşağıdaki detayları enine boyuna analiz etmeniz sizler adına iyi olacak.

Kurban Bayramında Et Tüketimi için İpuçları

Et tüketimi konusunda pişirmeden başlayarak birçok detay göz önüne alınmalı. Türkiye genelinde büyüyen bir et pazarı var. Kurban bayramında mantıklı hareket etmek elzem. Önerilerimiz ise aşağıdaki gibidir;

  1. Trans yağ kullanımından kaçının. Et pişirmek için ek olarak sıvıyağ kullanımı yerine kendi yağı ile pişmesi idealdir.
  2. Eti kanlı yemekten kaçının. Çok az pişmiş ya da çok pişmiş et, sizlere sıkıntı olarak geri dönecek.
  3. Kuyruk yağı tüketimi az olmalı. Fazlası, kolesterolü ciddi anlamda tetikleyecektir.
  4. Sabah kahvaltısı asla ihmal edilmemeli. Sürekli et tüketimi ciddi anlamda sıkıntı yaratacaktır.
  5. Sakatat tüketiminde dikkat edin.
  6. Gazlı içeceklerden kaçının. Et ile birlikte ayran tüketimi uzmanlar tarafından önerilir. Gazlı içecekler, gazın birikmesi ve atamama sonucunda hastanelik olmanıza neden olabilir.