Krem seçmeyi biliyor musunuz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ürün seçerken nelere dikkat edeceğinizi bilmiyorsanız işte size birkaç güzel tavsiye…

Kullandığınız ürünleri biraz daha bilinçli seçerek cildinizin gençliğine gençlik katabilirsiniz Ürün seçerken nelere dikkat edeceğinizi bilmiyorsanız işte size birkaç güzel tavsiye…

ANTIAGING ETKİLİ İÇERİK

Gece, vücudun kendini onardığı zamandır. Hücre yenilenmesi gündüzle kıyaslandığında daha hızlıdır, bu yüzden sürdüğünüz kremden cildiniz daha çok faydalanır. Özellikle 35 yaşından sonra güzellik uykunuzdan maksimum faydalanabilmek adına antiaging etkili bir gece kremi kullanmaya özen gösterin.

SORUNLARA YÖNELİN

Krem veya serum alırken sorunlarınıza yönelik bir ürün seçmeye özen gösterin. C vitamini ve yeşil çay gibi antioksidan özelliklere sahip kremlerden cilt tipi veya yaşı ne olursa olsun herkes faydalanabilir. Eğer cildinizde zaman zaman sivilce çıkıyorsa veya güneşin verdiği hasarı onarmak istiyorsanız, içinde alfa hidroksi asit bulunan ve hücre yenilenmesini hızlandıran ürünleri tercih edebilirsiniz. Son olarak, ciddi kırışıklıkları düzeltmek için kolajen üretimini artıran peptidler ve retinol içeren kremler kullanın.

HEM UVA HEM UVB

Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile koruyucu kullanmanız son derece önemli. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma etkisi olan bir ürün seçin. Güneşten koruyucunuzun içinde aramanız gereken aktif maddeler, avozolone ve mexoryl gibi, zararlı ışınları bloke eden etkili maddeler olmalıdır. Artı olarak antioksidan desteği de sağlayan ürünleri tercih edin.

SİVİLCELER İÇİN ÖZEL İÇERİK

Sivilcelere karşı ilk silahınız, salisilik asit içeren temizleyiciler ve sadece o bölgeye sürülen tedavi edici ürünler olmalı. Eğer bu içerikteki ürünler sorununuzu çözmekte yetersiz kalıyorsa, sadece sivilce üzerine sürülen ve içinde bakterileri öldüren benzoyl peroxide bulunan bir ürün kullanın.

YAŞA GÖRE…

Vücudunuzdaki en ince deri göz çevresinde bulunur. Bu yüzden, yıpranmaya en açık olan ve yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biri göz çevresidir. Yani ne kadar erken göz kremi kullanmaya başlarsanız, o kadar iyi. Dermatologlar, güzellik rutininize 20’li yaşlardan itibaren bir göz kremi eklemeniz gerektiğini belirtiyor. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta, kremin içeriğinin yaşınıza göre olmasıdır. Yani 20’li yaşlarda ağır içerikler kullanmaya başlarsanız, ilerleyen yaşlarda kullandığınız kremler bu sorunlara yanıt vermeyecektir. Hangi yaşta olursanız olun güneş koyucu içerik her zaman gerekli.

ÇOK FONKSİYON ÇOK FAYDA

Eğer sabahları fazla vaktiniz yoksa antiaging ve nemlendirme özellikleri olan bir fondöten ve güneşten koruyucu edinin. Eğer cildinizde lekeler varsa, lekelerle savaşan, cilde nem veren ve güneşten koruyan bir ürün kullanın.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.