Kötü Gülüş Kader Değil

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gülümseme, insanı güzelleştiren,kendine güven kazandıran,çevremizdeki kişilerde olumlu duygular uyandıran ve en önemlisi mutluluk hormonumuz “endorfin” salınımını arttıran, doğal bir iyileştirici.

Gülerken dişlerinin görünmesinden memnun olmayan çok sayıda kişinin kendilerine başvurduğunu belirten Ortodontist Dr Aylin Sezen Yalçın güzel bir gülümsemenin mutluluk hormonu endorfinin artmasını sağladığını, insanların daha çok kendine güven duyarak daha sosyal hale geldiğini söyledi.

Gülme sorunu olanların bunu ömür boyu çekmeleri gereken bir durum gibi kabul etmemelerini isteyen Yalçın, “Artık pek çok kişi gülüş sorunlarıyla ilgili bize başvuruyor. Sadece ünlüler değil güzel bir gülüşe sahip olmayı artık herkes istiyor. Bu konuda bilinç düzeyini artırmaya çalışıyoruz. Bazen ağrılı ve acil durumları tedavi ederken, diğer bir taraftan da kişiye özel “gülüş tasarımı” uygulayarak kusursuz estetik gülüşler yaratmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Büyükşehir insanının vaktinin kısıtlı olduğuna dikkat çeken Yalçın, son teknoloji uygulamalarıyla “1 haftada yeni bir gülüşe” sahip olmanın mümkün olduğunu söyledi. Yalçın, gülüş tasarımında uygulamaları şöyle anlattı:

Diş renklerinin beyazlatılması(bleaching)

• Diş minesi ve dentinde oluşan renklenmeyi, carbamidperoksid veya hidrojen peroksid içerikli sadece diş hekimlerinin kullanabileceği malzemelerle ve yöntemlerle yapılan ağartma işlemidir.
Gülerken dişetleriniz çok görünüyorsa..”GummySmile” içinLasertedavisi.
• Gülme sırasında, dişetlerinin 1-2 mm den fazla görünmesi durumuna “gummysmile” diyoruz. Estetik olarak rahatsızlık yaratan bu durum dişetlerinin “Laser ” ile tek seansta şekillendirilmesi ile tedavi edilebiliyor..
Dişeti renginin değiştirilmesi…
• Özellikle ön bölgede çok koyu kırmızı yada siyaha bakan renkte dişetleri sık görülen bir durumdur. Dişlerin düzgün oldugunda dahi estetik kaygı yaratan bu sorun, yine “Laser ” kullanılarak tedavi ediliyor..Yumusak doku laseri kullanılarak dişetinin rengi, açık pembe renge dönüstürülebiliyor…”
Ortodontist Dr Aylin sezen Yalçın, dişlerdeki renk bozuklukları, çatlaklar, dolgu renkleşmeleri, kırıklar için dişin tamamını kesmek yerine sadece ön yüzeyine porselen tırnak uygulayarak estetik uygulama yapıldığını da aktardı. Yalçın, “Lamine veneerler ön dişleri düzeltmek için mükemmel bir yoldur. Bu yöntem dişten çok az kesim yapılarak yapıldığı için en koruyucu protez uygulamasıdır. Alt yapılarında metal olmadığı için ve porselenin kendi yapısından dolayı çok estetik uygulamalardır. Lamineler ile dişlerinizi beyazlatabilir, aralarındaki boşlukları doldurabilir, güzel bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz” dedi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.