Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanmalı?

tarafından
550
Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanmalı?
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kadınların genelinin sorduğu sorulardan birisi olarak dikkat çeken kot pantolonlar nasıl yıkanmalı sorusu ile alakalı olarak sizlere en net şekilde bilgiler sunacak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Kot, ülkemizde kadın ve erkek ayırtetmeksizin en çok tercih edilen seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker.

Jean kullanımı özellikle biraz daha özen gerektiren ve yıkanırken de yine üzerinde durulması gereken seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Kot pantolonların insanlar arasında bu denli yaygın olması, bizlere daha farklı konularda daha farklı sorular gelmesine neden oluyor. Bizde şimdi sizleri günlük yaşantınızda etkin seçenekleri sizlere sunan bir makale sunacağız.

Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanır?

Üretim materyalleri anlamında baktığımız zaman normalden daha farklı bir kumaş olduğunu biliyoruz. Jean modellerinde de artık likralı seçeneklere doğru eğilim söz konusu hale geliyor. Bu noktada kot pantolonlara biraz daha narin yaklaşmak, ürünün yıpranmaması ve uzun süre sorunsuz olarak kullanabilmeniz için iyi olacak.

  1. Kot pantolonlar sürekli yıkanmaması gereken ürünlerdir. Tabi ki hijyen kuralları dikkate alınmalı ancak en ideal yıkama seçenekleri 5 – 10 giyim aralığındaki yıkama seçenekleridir.
  2. Kot pantolonların renginin solması gibi bir korku hemen hemen tüm kadınlarda vardır. Eğer ki bundan gerçek anlamda korkuyorsanız bir kabın içerisine sirkeli su hazırlayın ve pantolonunuzu içerisine koyarak 1 saat bekletin. Sonrasında ise kurutmak üzere asın.
  3. Çamaşır makinesinde yıkarken hemen hemen tüm kadınların da bildiği üzere ters yüzeyde yıkama yapmak çok daha mantıklı ve sağlıklı bir seçenek olacaktır.
  4. Kot pantolonları el ile yıkamak istediğinizde ise en büyük dostunuz soğuk su. Soğuk su ile iyice yıkadıktan sonra hazırladığınız suyun içerisinde 30 dakika bekletin. Sonrasında ise bol su ile köpük kalmayacak şekilde durulayın ve kuruması için asın.
  5. Kot pantolonun yıkamanın ardından suyunu sıkma işlemini sıkarak yapmak son derece sakıncalı ve gereksiz bir işlemdir. Bu neden dolayısı ile pantolonu rulo olacak şekilde sarınız ve sonrasında üzerine sıkıca bastırarak suyunu bırakmasına yardımcı olun. Bu şekilde pantolon zarar görmeyecektir.
  6. Çamaşır makinesi ya da kurutma makinesi kullanıyorsanız kot pantolonları kuruturken asla ama asla yüksek ısıda kurutma yapmayın. Bu hem renk solmasına hem de pantolon yüzeyinin sıkıntı yaşamasına neden olacaktır.