Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanmalı?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kadınların genelinin sorduğu sorulardan birisi olarak dikkat çeken kot pantolonlar nasıl yıkanmalı sorusu ile alakalı olarak sizlere en net şekilde bilgiler sunacak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Kot, ülkemizde kadın ve erkek ayırtetmeksizin en çok tercih edilen seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker.

Jean kullanımı özellikle biraz daha özen gerektiren ve yıkanırken de yine üzerinde durulması gereken seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Kot pantolonların insanlar arasında bu denli yaygın olması, bizlere daha farklı konularda daha farklı sorular gelmesine neden oluyor. Bizde şimdi sizleri günlük yaşantınızda etkin seçenekleri sizlere sunan bir makale sunacağız.

Kot Pantolonlar Nasıl Yıkanır?

Üretim materyalleri anlamında baktığımız zaman normalden daha farklı bir kumaş olduğunu biliyoruz. Jean modellerinde de artık likralı seçeneklere doğru eğilim söz konusu hale geliyor. Bu noktada kot pantolonlara biraz daha narin yaklaşmak, ürünün yıpranmaması ve uzun süre sorunsuz olarak kullanabilmeniz için iyi olacak.

  1. Kot pantolonlar sürekli yıkanmaması gereken ürünlerdir. Tabi ki hijyen kuralları dikkate alınmalı ancak en ideal yıkama seçenekleri 5 – 10 giyim aralığındaki yıkama seçenekleridir.
  2. Kot pantolonların renginin solması gibi bir korku hemen hemen tüm kadınlarda vardır. Eğer ki bundan gerçek anlamda korkuyorsanız bir kabın içerisine sirkeli su hazırlayın ve pantolonunuzu içerisine koyarak 1 saat bekletin. Sonrasında ise kurutmak üzere asın.
  3. Çamaşır makinesinde yıkarken hemen hemen tüm kadınların da bildiği üzere ters yüzeyde yıkama yapmak çok daha mantıklı ve sağlıklı bir seçenek olacaktır.
  4. Kot pantolonları el ile yıkamak istediğinizde ise en büyük dostunuz soğuk su. Soğuk su ile iyice yıkadıktan sonra hazırladığınız suyun içerisinde 30 dakika bekletin. Sonrasında ise bol su ile köpük kalmayacak şekilde durulayın ve kuruması için asın.
  5. Kot pantolonun yıkamanın ardından suyunu sıkma işlemini sıkarak yapmak son derece sakıncalı ve gereksiz bir işlemdir. Bu neden dolayısı ile pantolonu rulo olacak şekilde sarınız ve sonrasında üzerine sıkıca bastırarak suyunu bırakmasına yardımcı olun. Bu şekilde pantolon zarar görmeyecektir.
  6. Çamaşır makinesi ya da kurutma makinesi kullanıyorsanız kot pantolonları kuruturken asla ama asla yüksek ısıda kurutma yapmayın. Bu hem renk solmasına hem de pantolon yüzeyinin sıkıntı yaşamasına neden olacaktır.

More from the blog

Daha Sağlıklı Olmak için Yiyebileceğiniz 7 Kuruyemiş

Kuruyemişler protein, sağlıklı yağlar ve antioksidanlarla dolu sağlıklı atıştırmalıklardır. Dengeli bir beslenmede meyve, sebze ve kepekli tahıl yemenin yanı sıra, mükemmel bir ara öğün...

İstanbul’da Yetişkin Tramblon Parkı

Yeni nesil eğlence parkları arasında öne çıkan Flyzone Trambolin Parkı, birbirinden iddialı parkurlarıyla konuklarına çarpıcı bir deneyim sunuyor. Yüksek kalitedeki trambolinleri sayesinde ayaklarınızı yerden...

Bayramda alternatif tatlı: Soğuk baklava

Soğuk baklava, bayramda büyük rağbet görüyor. Pandemi öncesine göre satışlar yüzde 60 oranında arttı.

Şekillendirirken Bakım Yapan Dax Ürünleri

İçerdiği doğal yağlar ve özel bileşenler sayesinde saçlara mükemmel şekil veren, aynı zamanda saç sağlığını destekleyen Dax ürünleri Watsons'ta sizlerle. Bakım yağları ve şekillendirici...