Koltukaltı kararması sorunu ve 5 tedavi önerisi

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte giyilen koltukaltını açıkta bırakan ince kıyafetler bazılarımız için moral bozucu olabilir. Zira koltukaltı kararması özgüveni baltalayan sorunlardan biridir. İşte evde hazırlayabileceğiniz çözüm önerileri!

Dış görünüşüne önem vermeyen kadın yoktur. Özellikle yaz ayları cildinde problem olan kadınlar için kabus gibi geçebilir. Bu problemlerin en baş faktörü de koltuk altı kararmasıdır. Koltuk altının kararmasının bir çok nedeni olabilir. Sıcak ağda, traş etmek, koltuk altını havasız bırakmak, çok sık deodorant kullanımı gibi nedenler sayılabilir. Ancak koltu altı problemini öğrenmek için mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Koltuk altı kararmasının asıl nedeni uzman tarafından belirlendikten sonra çözüme geçilmelidir. Eğer koltuk altı kararmasının nedeni herhangi bir hastalık ise bu hastalık tedavi edilmelidir. Ancak kıllanmayı gidermek için hatalı işlemlerin ardından da kol altı kararması görülebilir. Eğer koltuk altı kararmasının nedeni herhangi bir hastalık değilse evde hazırlayabileceğiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. İşte koltuk altı kararması için evde uygulayabileceğiniz çözümler…

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

1. Sirke

Pirinç unu ve sirkeyi karıştırarak elde ettiğiniz macunu duştan sonra koltukaltına sürün. Kuruduktan sonra durulayın. Bu karışın sadece cilt rengini açmaz, aynı zamanda kokuya neden olan bakterilerin ölmesini de sağlar.

2. Portakal Kabuğu

Portakal kabuklarını  güneşte kuruttuktan sonra rendeleyin ve gül suyu ekleyerek macun elde edin. Bu karışımı koltukaltınıza uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın. Ölü hücrelerin ölmesine ve cildin renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Selülit nasıl geçer ve selülit giderici yiyecekler hangileri?

3. Limon

Limon, cilt kararmalarında akla ilk gelen çözümlerden biridir. Cildinizi temizler ve aydınlatır. Kalın bir dilim limonu koltukaltınıza sürüp durulayın. Limon cildi kurutacağından bu işlemden sonra mutlaka nemlendirici kullanın.

4. Sandal ağacı

Sandal ağacı tozu ve gül suyunu karıştırıp elde ettiğiniz macunu koltukaltına sürünüz. Sandal ağacı rengin açılmasını sağlarken gül suyu da serinlik ve yumuşaklık hissi verir.15 dakika beklettikten sonra nazikçe durulayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yağ yakıcı çay nasıl yapılır?

5. Karbonat

Mutfaktaki kullanımının yanı sıra güzellik reçetelerinde de sık sık gözümüze çarpan karbonat cilt renginin açılmasına da yardımcı olur. Su ile karıştırıp elde edilen yoğun macunu düzenli olarak koltukaltına uygulayın ve durulayın.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.