Koltuk Takımı Nasıl Seçilir?

Koltuk Takımı Nasıl Seçilir?
Koltuk Takımı Nasıl Seçilir?
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Seçtiğiniz mobilya modellerini çok uzun yıllar kullanacağınızı asla aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle seçiminizi yaparken bazı hususları gözden kaçırmayın.  Özellikle dekoratif anlamda sizler için bazı önerilerimiz olacak. Bu önerileri dikkate almanız durumunda eviniz için en ideal koltuk takımı modelini kolaylıkla seçebilirsiniz. Böylece uzun yıllar yeni bir koltuk takımı almak zorunda kalmazsınız.

Renk Seçiminde Yapılan Büyük Hata

Öncelikle sizlere önerimiz  her daim koyu renklere yönelmemeniz olacak. Özellikle çocuklu aileler koltuk takımlarının kolay kirlenmemesi için daha doğrusu kiri göstermemesi için  çok koyu renkleri tercih edebiliyor. Oysa koyu renkler de kiri en az açık renkler kadar gösterir. Bu nedenle koyu renk tonlarında tercih etmeniz  pek bir anlam taşımıyor. Özellikle  küçük bir salona ya da oturma odasına sahip olanlara önerimiz açık renk tonlarında tercih edilmesi olacak. Açık renk tonları odanın çok daha ferah görünmesini sağlar.

Desen Seçiminde Bunları Göz Önünde Bulundurun

Desen seçiminin de en az renk tercihi kadar  önemli olduğunun altını çizmek gerekiyor.  Öncelikle evinize çok sayıda dekoratif eşya bulunduruyorsanız bu durumda desenli olmayan sade döşemelik kumaşların kullanıldığı koltuk takımı modellerine yönelebilirsiniz. Aksi halde maalesef ortaya gözü yoran bir duruş çıkacak. Ancak minimal dekorasyon tarzını benimsemiş olanlar ya da evinde çok fazla sayıda  dekoratif objeye yer vermeyenler gönül rahatlığıyla desenli olan koltuk takımı modellerini tercih edebilir. Bu noktada desen seçimine de dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim.  Eğer klasik bir ev dekorasyonuna sahipseniz seçtiğiniz desenlerin buna uygun olması gerekiyor.

Yeterli Oturma Alanı Olmalı

Bazı koltuk takımı modelleri harika bir görünüme sahip olabiliyor. Ancak yeterli oturma alanı sunmadığı için cazip bir seçenek olmaktan çıkıyor. Özellikle sıklıkla misafir ağırlayanlar yeterli oturma alanına sahip olan  koltuk takımı modellerine yönelmelidir.  Bu noktada sizlere önerimiz internet üzerinden online olarak model seçeneklerine göz atmanız olacak. Hemen Medusa Home internet sitesine tıklarsanız onlarca farklı model seçeneğini bir arada değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda en kaliteli koltuk takımı modellerini en uygun fiyatlarla satın alma şansına da sahip oluyorsunuz. Kaynak : https://www.medusahome.com.tr/klasik-koltuk-takimlari

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.