Kolaylıkla yapabileceğiniz günlük diyet önerileri!

tarafından
216
Kolaylıkla yapabileceğiniz günlük diyet önerileri!
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

pegarose.com-diyet-onerleri

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, “İyi Yaşa” Programı’yla yaşam kalitesini yükselten tavsiyeler sunmaya devam ediyor.

Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber sağlığınızı ve formunuzu korumak için altın değerinde önerilerde bulunarak “Kolay uygulanabilecek günlük 6 beslenme önerisi ile sağlıklı bir bedene sahip olabilir, kilonuzu kontrol altına alabilir ve yaşam kalitenizi artırabilirsiniz” dedi.

Şeber  “Sağlıklı beslenme bilinci neleri tüketebileceğimizin dışında hayata yayılan bir yaşam şeklidir. Yasaklarla dolu bir beslenme listesi önermek, birey için sağlıklı beslenme konusunda caydırıcı bir etki yaratıyor. Önemli olan hiçbir şey yememek değil, doğru yemeği doğru zamanda yemektir” dedi.

Kahvaltı metabolizmayı hızlandırır

Kahvaltı gece boyunca yavaşlayan metabolizmayı hızlandırmanın en temel yoludur. Yanı sıra keyifli bir kahvaltı güzel geçecek bir günün habercisidir.

Kan şekerinizi kontrol altında tutun

Kan şekerindeki dalgalanmalar, iştah artışına ve kilo alımına neden olabileceği gibi, günlük performansta da düşüşe yol açabilir. Bu nedenle vücudu aç bırakmadan belirli aralıklarla beslemek gerekir. İdeal olan 4-5 saatten fazla aç kalmamaktır.

Günlük diyet önerilerinin devamını okumak için lütfen haberimizde ilerlemeye devam edin…