Kol Germe Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yaz aylarında en çok giyilen giysiler tişörtler. Sıcak ve kavurucu yaz aylarında tişörtü tercih etmek herkes için kolay olmayabiliyor. Özellikle yaşa bağlı veya sık sık kilo alma ve verme bozukluğunun sebep olduğu bir durum olan sarkık kollara sahip olanlar tişört giyme konusunda özgür değiller. Spor ve egzersiz gibi durumlarında sarkan kolları gerginleştirme oranı düşük olabilir. Bunun için çok fazla zamanı olmayanlarda kollarının gerginleşmesi ve estetik bir görünüme sahip olması için kol germe ameliyatı yaptırıyorlar.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılıyor?

Genel anesteziyle yerine getirilen ameliyatta, sorunlu olan kolun yağları ve cilt ve cilt altı dokuları çıkarılıyor. Bu işlemden sonra kolun gençleşmesi ve gergin bir şekil alması için gerekli germe yöntemi uygulanıyor. Kolda gerçekleşecek yağ, doku ve deri alma işlemlerinin fazlalığına göre lazer lipoliz yardımcı bir yöntem olarak kullanılabiliyor. Yapılan kesi işleminden sonra çıkarılabilir veya emilebilir dikiş yöntemleri uygulanıyor.

Kol germe ameliyatı sonrası
Kol germe ameliyatı sonrası

Kol germe ameliyatı ne zaman sonuç verir?

Ameliyat tamamlandıktan sonraki bir hafta, ameliyat yaralarının iyileşmesi için gereklidir. Bu hafta içerisinde pansuman için birkaç kez doktora gidilebilir. Morarma ve şişme yaşanabilir. Ancak bu morarma ve şişmeler bir hafta veya 10 günlük süre içerisinde tamamen kaybolur. Ameliyattan alınmak istenen fayda, 11.günde gözle daha net bir şekilde görülebilir. Kişi rahatça sıfır kol tişörtler giyebilir. Kollarının şekilsizliğinden dolayı yitirilen özgüven geri kazanılır. Kişinin vücuduna olan inancı yerine gelir. Sosyal ortamlarda varlığını hissettirmekten geri durmaz.

Kol germe ameliyatı, sarkık kollara spor ve egzersiz yaparak çözüm bulamayanlar veya spora gidecek zamanı olmayan iş kadınları için ideal bir yöntem. Sadece 45 dakika süren ameliyattan 10 gün sonra estetik bir kola sahip olabilirsiniz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.