Kol Germe Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yaz aylarında en çok giyilen giysiler tişörtler. Sıcak ve kavurucu yaz aylarında tişörtü tercih etmek herkes için kolay olmayabiliyor. Özellikle yaşa bağlı veya sık sık kilo alma ve verme bozukluğunun sebep olduğu bir durum olan sarkık kollara sahip olanlar tişört giyme konusunda özgür değiller. Spor ve egzersiz gibi durumlarında sarkan kolları gerginleştirme oranı düşük olabilir. Bunun için çok fazla zamanı olmayanlarda kollarının gerginleşmesi ve estetik bir görünüme sahip olması için kol germe ameliyatı yaptırıyorlar.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılıyor?

Genel anesteziyle yerine getirilen ameliyatta, sorunlu olan kolun yağları ve cilt ve cilt altı dokuları çıkarılıyor. Bu işlemden sonra kolun gençleşmesi ve gergin bir şekil alması için gerekli germe yöntemi uygulanıyor. Kolda gerçekleşecek yağ, doku ve deri alma işlemlerinin fazlalığına göre lazer lipoliz yardımcı bir yöntem olarak kullanılabiliyor. Yapılan kesi işleminden sonra çıkarılabilir veya emilebilir dikiş yöntemleri uygulanıyor.

Kol germe ameliyatı sonrası
Kol germe ameliyatı sonrası

Kol germe ameliyatı ne zaman sonuç verir?

Ameliyat tamamlandıktan sonraki bir hafta, ameliyat yaralarının iyileşmesi için gereklidir. Bu hafta içerisinde pansuman için birkaç kez doktora gidilebilir. Morarma ve şişme yaşanabilir. Ancak bu morarma ve şişmeler bir hafta veya 10 günlük süre içerisinde tamamen kaybolur. Ameliyattan alınmak istenen fayda, 11.günde gözle daha net bir şekilde görülebilir. Kişi rahatça sıfır kol tişörtler giyebilir. Kollarının şekilsizliğinden dolayı yitirilen özgüven geri kazanılır. Kişinin vücuduna olan inancı yerine gelir. Sosyal ortamlarda varlığını hissettirmekten geri durmaz.

Kol germe ameliyatı, sarkık kollara spor ve egzersiz yaparak çözüm bulamayanlar veya spora gidecek zamanı olmayan iş kadınları için ideal bir yöntem. Sadece 45 dakika süren ameliyattan 10 gün sonra estetik bir kola sahip olabilirsiniz.

More from the blog

Yazın burun estetiği yapılır mı?

Yazın burun estetiği yaptırmak istiyor fakat halk arasında yaygın olan dönemsel söylentiler yüzünden tereddüt ediyorsanız, yeterli bilgiye sahip olmak şüphelerinizi giderecektir. Burun Estetiği Nedir? Yüz hatlarını...

Samet Liçina bu sefer Kim’e benzedi

Ünlü sosyal medya fenomeni Samet Liçina, son dönemin popüler uygulaması olan kum saati vücut ve popo ameliyatı için Maya Centrium’da bıçak altına yattı.

Ameliyatsız-Dikişsiz Burun Estetiği İle Tanışmanın Tam Vakti: Burun Dolgusu

Burun dolgusu uygulamasının en güzel yanı ise, işlem yapıldıktan sonra kısa sürede sosyal hayata adapte olabililirsiniz.

Burun Estetiğinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Genel anlamda burun estetiği görsellik ve sağlık amaçlı yapılmaktadır. Yüzün genel yapısına uygun olması planlanan burun estetik ameliyatları uzmanlar tarafından değerlendirmeye alınıp yapılmaktadır. Burun estetiğinde dikkat etmeniz gerekenler...