Kıvırcıklık çok seksi!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dalgalı ve kıvırcık saçlı kadınlar hangi saç modellerini kullanmalı? Dalgalı saçlar için en iyi 7 saç kesimini inceliyoruz.

Kadınlar ‘modern saç’ tanımını, genelde düz ve pürüzsüz saçlar için kullanmakta. Fakat dünyaca ünlü birçok kadın, kendi doğal kıvrımlarını kullanmayı tercih ediyor.

Anlayacağınız dümdüz, pırasa gibi saçlar yerini artık, doğal dalgalara bırakıyor. Kuaförlerde en çok tercih edien fön artık kırık fön. Biz de, saçlardaki katlı kesimi, gölgeleri en güzel gösteren bu kıvrımlı saçları çok beğeniyoruz.

En güzel dalgalı saçlar ve bu saçlardan vazgeçmeyen 7 ünlüyü ele alıyoruz.

Kısa dalgalar

Kısa dalgalar
Kısa dalgalar

Kısa saç bukleleri ve kısa saç kesimi hakkında tüm duyduklarınızı unutun! Hall Berry’nin sert saç kesimi, düşündüğünüz gibi çok özel bir uğraş gerektirmiyor. Naturel dalgalara, volümlü bir ahenk katmak her zaman mümkün.

Berry’ye yıllardır bütünleştiği bu saç modeli çok yakışıyor. Hem daha sportif bir görünüm veriyor, hem de feminenliğinden hiç birşey kaybetmiyor.

Saç boyunuz ne kadar kısa olursa, yüzünüzde saklamak istediğiniz bölgeler de o kadar ortaya çıkar, bu detayı hatırlatalım.

Karışık doğallık

Karışık doğallık
Karışık doğallık

Marion Cottilard, bizim de hayran olduğumuz duru bir güzelliğe sahip. Tabii, bu bütünlükte her zaman doğal tonlarda kullandığı saçlarının da payı var!

Onun yumuşak, dalgalı görüntüsünü elde etmek için saç uçlarına doğru hafif kıvrımlar yapmak gerekiyor. Orta boy saçlara sahip birçok insana da bu kıvrımlar iyi gitmektedir.

Kıvrımlar ve kalın saçlar, kimi zaman dağınık bir görüntü oluşturabilir. İnce dokulu hareli saçlar içinse bu model mükemmeldir.

Dalgaların gücü

Dalgaların gücü
Dalgaların gücü

Evet, bu durum gerçekten kontrolle ilgili. Rihanna, her saç modeli ve rengiyle beğenilen bir yıldız. Bu kez, kadınlar için en ideal olan saç boyu ve saç kıvrımlarıyla karşımıza çıkıyor.

Hani bazen insan, makası eline alıp kökünden kurtulmak isteyebilir de bu saçlardan! Bakımı zor fakat kullanımı çok rahattır bu doğal dalgaların.

Eğer saçlarınız çok kıvırcıksa, tiftik tiftik bir görünümden kaçınmak için, yatıştırıcı ve besleyici bir serum kullanabilirsiniz. Saçlarınız ıslakken, öylece bırakın ve dokunmayın.

Uzun dalgalar

Uzun dalgalar
Uzun dalgalar

Uzun saçlarda dalgalar sönük durabilir. Saçın uzunluğundan dolayı aşağı düşen naturel kıvrımlar, Kate Hudson’da mevcut.

Bu saç kesimi de, naturel bir yumuşaklık vermiş güzel yıldıza. Siz de, dalgaları çene hizasından itibaren uygulayın ki, kabarık bir görüntü ortaya çıkmasın.

Bir sprey alarak da, saçlarınıza fotoğraftaki görünümü sürekli olarak verebilirsiniz.

Uzun ahenkli dalgalar

Uzun ahenkli dalgalar
Uzun ahenkli dalgalar

Sarah Jessica Parker’ın tüm göz alıcılığını saçlarıyla sağladığını düşünenler var. Bizce, Parker tam olarak dalgalı saçları afişe eden kadın. Saçlarını süsleyen dalgaları tam anlamıyla akıcı ve canlı!

Parlak saçları, orta dalgalarla ve uçlara doğru daha yoğun olarak orantılı bir görünüm oluşturuyor.

Minik dalgalar ve devasa kabarıklık

Minik dalgalar ve devasa kabarıklık
Minik dalgalar ve devasa kabarıklık

Dalgalı saçlara sahipseniz, saç kesiminize özen göstermenizde fayda var. Beyonce gibi kabarık görünmekten sakın korkmayın, uzun saçlarınızın yan taraflarına katlı kesim uygulayabilirsiniz.

Eğer katlı kesimi başınızın tepesine doğru yaparsanız, saçlarınızın tepede kabarıp toplanmasına neden olursunuz.

Siz, yüz çevrenizi saracak daha basık bir görüntüyü tercih etmelisiniz. Bunu da, saçlarınız kuruyken saç maşasıyla, rastgele tutamlar alarak uygulamak çok kolay.

Kıvırcık saç

Kıvırcık saç
Kıvırcık saç

Solenge Knowles’ın kabarık saçları doğuştan gelen bir kıvırcıklık. 70’lerin stili bu kabarık saç modeli, silüetini yenilemek isteyen kadınlara sıkı bir alternatif: Modern ve kıvırcık saç.

Saçlarınızı krepe tarağıyla kabartarak, bu görüntüyü elde edebilirsiniz.

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...