Kitap Dostu Zeytinburnu Okuyor, Yarışıyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri tarafından, 7 Nisan – 17 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 10. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın kayıtları 17 Mart’ta başladı. “Okumak Sizden, Ödüllendirmek Bizden” sloganıyla bu yıl da yarışmaya büyük ilgi beklenmekte.

Her yıl Zeytinburnu’nda okuyan, yaşayan veya çalışan tüm kitap dostlarının büyük bir ilgi gösterdiği Kitap Okuma Yarışmasının bu yıl onuncusu gerçekleştirilmekte. Toplum genelinde kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasına katkı sağlamak ve okumayı teşvik etmek amacıyla Bilgi Evleri tarafından organize edilen ve Zeytinburnu ilçesinde her yıl bir şenlik havası estiren yarışmanın, bu yıl da çok sayıda yarışmacıyı, güzel bir atmosferde bir araya getireceği beklenmekte.

Zeytinburnu halkının yarışmaya ilgisinden ve kitap okuma duyarlılığı kazanmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, bilginin güç olduğunu ve bu gücün okumak ve araştırmakla elde edileceğini, Bilgi Evleri’nin de bu amaçla hizmet verdiğini belirterek, bu yılki yarışmanın da Zeytinburnu’nda keyifli ve çekişmeli geçeceğini belirtti.

“Okumak sizden, ödüllendirmek bizden” diyerek geleneksel olarak düzenlenen Kitap Okuma Yarışmasının bu yıl onuncusunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Aydın, bugüne kadar 25.693 kişinin yarışmalara katıldığını ve on binlerce kitabın Zeytinburnulu hemşehrileri tarafından okunduğunu, okunan sayfaların ise uç uca eklendiğinde binlerce kilometrelik yola denk geldiğini ifade etti.

YARIŞMAYA KAYIT: 17 MART-26 NİSAN

Kitap Okuma Yarışması’nın kayıtları bu yıl 17 Mart Pazartesi başlamış olup, 27 Nisan Cumartesi günü ise sona erecek. Yarışmaya, Zeytinburnu sınırları içerisinde, ikamet eden, okuyan, çalışan, ilkokul 4. Sınıftan itibaren tüm öğrenciler ve okumayı seven tüm yetişkinler katılabilmekte. Katılmak isteyenler Bilgi Evleri’ne müracaat edip yarışmaya kayıt yaptırabilecek. Yarışmacılar, Bilgi Evleri’nden ödünç kitap alabilecekleri gibi yazar, yayınevi ve baskı sayısı aynı olmak koşuluyla kendileri de tedarik edebilmekte.

24 Mayıs Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek ödül töreni ile yarışma sona erecek. Yarışmacıları bu yıl da sürpriz ödüller beklemekte olup, yarışmanın birincileri 2000 TL, ikincileri 1500 TL, üçüncüleri 1000 TL, dördüncüleri 750 TL, beşincileri 500 TL, 6, 7, 8, 9 ve 10. olanlar ise mansiyon olarak 400 TL değerinde para ödülü kazanacak.

Ayrıca ilk üç dereceye girenlerin, ailelerinden iki kişiyle birlikte tüm masraflarının belediye tarafından karşılanacağı Kapadokya Kültür Gezisi’ne katılabilecek.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi almak için müracaat edilebilecek Bilgi Evleri’nin telefon numaraları ise şöyle; Seyitnizam Bilgi Evi: 0212 5582739, Merkezefendi Bilgi Evi: 0212 5582741, Beştelsiz Bilgi Evi: 0212 6796427, Sümer Bilgi Evi: 0212 6656522, Yeşiltepe Bilgi Evi: 0212 6796136, Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi: 0212 5581767, Veliefendi Bilgi Evi: 0212 5464622

More from the blog

Modern tezhib sanatını moda ile buluşturan sergi açılıyor

7 Art Gallery, 13 Eylül Perşembe günü açılacak yenilikçi bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Yıldız Holding, “İmgeler ve Göstergeleriyle Burhan Doğançay” sergisine ev sahipliği yapıyor

Yıldız Holding, kendi koleksiyonunda bulunan sanat eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Ünlü Tasarım Okullarında Burslu Eğitim Fırsatı

Yurt dışında tasarım eğitimi almak, bu alanda kariyer yapmak isteyenlere önemli fırsat kapılarını aralıyor.

Doğu Avrupa’nın En Büyük Dijital Pazarlama Konferansı Bu Sene İstanbul’da Düzenlenecek

Doğu Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama konferansı olan SEOzone üç gün boyunca devam edecek.