Kışın Kilo Almamanın 7 Yöntemi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Havalar soğuyor. Kışa çok az kaldı. Peki yazın verdiğin kiloları, kış geldiğinde tekrar almamak için ne yapmalı?

Kış mevsiminin yaklaşması ile aklına ne geliyor? Buz gibi havalar, bol yağış, kalın giysiler ve zayıflamak için elde kalmayan motivasyon! “Paltomun altından fazla kilolarımı kim görecek; zayıflayıp da ne yapacağım; nasıl olsa yaza kadar tekrar zayıflarım” gibi düşünceler, motivasyonunu kırabilir. Peki gerçekten buna müsade edecek misin; yoksa bu kışı kilo almadan atlatıp fit bir vücutla hayatına devam mı edeceksin? İlkini tabii ki hiç istemiyorsun. O halde, fazla kilolarla savaşa çok daha erkenden başlama zamanı!

1- Gün ışığından korkma!

Daha az gün ışığı demek, kendini yorgun hissetmen demek. İnsanların kış aylarında kendilerini daha az aktif hissetmelerinin başlıca nedeni de budur. Gün boyu enerjinin yüksek kalabilmesi için, özellikle günün ilk ışıkları oldukça önemli. Bu yüzden, yatak odanın perdelerini sonuna kadar kapatmaktan vazgeçmelisin. Ayrıca, güneş ışığının beyindeki serotonin salgısını artırdığını, bunun sonucunda da kendini daha sakin hissettiğini ve açlık krizlerinin yatıştığını da bilmelisin.

 

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.