Kışın Kilo Almamanın 7 Yöntemi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Havalar soğuyor. Kışa çok az kaldı. Peki yazın verdiğin kiloları, kış geldiğinde tekrar almamak için ne yapmalı?

Kış mevsiminin yaklaşması ile aklına ne geliyor? Buz gibi havalar, bol yağış, kalın giysiler ve zayıflamak için elde kalmayan motivasyon! “Paltomun altından fazla kilolarımı kim görecek; zayıflayıp da ne yapacağım; nasıl olsa yaza kadar tekrar zayıflarım” gibi düşünceler, motivasyonunu kırabilir. Peki gerçekten buna müsade edecek misin; yoksa bu kışı kilo almadan atlatıp fit bir vücutla hayatına devam mı edeceksin? İlkini tabii ki hiç istemiyorsun. O halde, fazla kilolarla savaşa çok daha erkenden başlama zamanı!

1- Gün ışığından korkma!

Daha az gün ışığı demek, kendini yorgun hissetmen demek. İnsanların kış aylarında kendilerini daha az aktif hissetmelerinin başlıca nedeni de budur. Gün boyu enerjinin yüksek kalabilmesi için, özellikle günün ilk ışıkları oldukça önemli. Bu yüzden, yatak odanın perdelerini sonuna kadar kapatmaktan vazgeçmelisin. Ayrıca, güneş ışığının beyindeki serotonin salgısını artırdığını, bunun sonucunda da kendini daha sakin hissettiğini ve açlık krizlerinin yatıştığını da bilmelisin.

 

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...