Kışın Kilo Almak Artık Kabusunuz Olmayacak!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yaz aylarından sonra havaların soğumasıyla birlikte, verilen kilolar da geri gelmeye başlar. Hem erkeklerin hem de kadınların saklamakta zorluk çektiği kilolardan kurtulmak, farklı şekillerde uygulanabilen liposuction ile artık mümkün. Üstelik son derece modern tekniklerle uygulanan liposuction’ın ardından kişiler, aynı gün sosyal yaşamlarına geri dönebiliyorlar.

Güzel geçen bir yazın ardından gelen kilolar, kış ayları devam ettikçe üstüne yenilerini ekler. Böyle olumsuz durumlarla karşılaşmamak için hem kadınların hem de erkeklerin erkenden gerekli önlemleri alması gerekir. Bunlar arasında yer alan liposuction, modern teknolojiyle birlikte farklı yöntemleri içeren geniş bir yelpaze sunuyor. Şekil bozuklukları ve görünümde sarkmalar, liposuction’la tarihe karışıyor. Superplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Coşkun Levent Taşçı, liposuction uygulamasıyla ilgili şu bilgileri aktarıyor:

Liposuction, cilt altı yağ dokusunun vakum pompasının ucuna bağlanmış kanüllerle cerrahi olarak emilmesi işlemidir. Liposuction, liposculpture ve suction assisted lipectomy yapılan işlemi tanımlamak için kullanılan terimlerdir. Liposuction’da amaç; vücutta bulunan cilt altı yağ dokusunun fazlalık olsun veya olmasın daha estetik bir görünüm için yeniden şekillendirilmesidir. Vücudun herhangi bir bölgesinde yağ dokusuna bağlı şekil ve görüntü bozukluğunun düzeltilmesi için gerekli bir yöntemdir.

Kuru liposuction

Kuru yöntemde herhangi bir sıvı enjeksiyonu hiç kullanmaz. Bu yöntem günümüzde nadiren kullanılmaktadır.

Islak liposuction

Alınacak yağ miktarının yaklaşık yarısı kadar içinde lokal anestezik ve adrenalin içeren sıvı enjekte edilerek yağ dokusu dışarı emilir.

Super-WET liposuction

Alınacak yağ miktarı kadar veya %50 daha fazlası hacimde, içinde lokal anestezik ve adrenalin içeren sıvı enjekte edilerek yağ dokusu dışarı emilir.

Tumescent liposuction

Alınacak yağ miktarının yaklaşık %75 ile %100’ü kadar hacimde içinde lokal anestezik ve adrenalin içeren sıvı enjekte edilerek yağ dokusu dışarı emilir. Günümüzde en çok tercih edilen liposuction yöntemlerin başında gelir.

Ultrason Yardımlı liposuction

Tumecent teknikle birlikte yağ hücrelerini parçalamak amacıyla ses dalgalarının enerjisiyle yağ hücrelerini parçalayan teknolojik cihazlardan faydalanılan yöntemdir.

Güç destekli liposuction (pal)

Pal, özel bir mekanik motor yardımıyla kanülün hareket ettirildiği liposuction yöntemidir.

Lazer Yardımlı liposuction

Tumecent teknikle birlilikte yağ hücrelerini parçalamak amacıyla yağa özgün, dalga boyunda ışık ile enerji oluşturarak yağ hücrelerini parçalayan teknoloik cihazlardan faydanılan yöntemdir. Klasik liposuction’a göre daha az komplikasyona yol açtığı yapılan bilimsel çalışmalarda belirtilmektedir. Aynı zamanda ciltte gerilme de sağladığından son yıllarda daha çok tercih edilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra artık erkeklerde liposuction’a fazla rağbet gösteriyorlar. Özelikle jinekomasti denilen erkeklerde görülen meme büyümesi hastalığında, orta derecede büyümelerde liposuction altın standart tedavi yöntemidir.

Liposuction yaptırmak isteyenler, her mevsim başvuruyor. Fakat özellikle ilkbahar ve yaz öncesinde, taleplerde patlama yaşanıyor. Hamileler, son dönem kanser hastaları, kanama pıhtılaşma bozuklukları olanlar, ileri derecede kalp hastalıkları bulunanlar, immunsupresyon tedavi alanlar, böbrek yetmezliği gibi ağır hastalıkları bulunanlara uygulanmaz. Tüm cerrahi işlemlerde görülen kanama, enfeksiyon gibi komplikasyonlar çok düşük oranda da olsa bu işlemelerden sonra görülebilir.

Superplast Estetik Cerrahi Merkezi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Op Dr. Coşkun Levent Taşçı

Kaynak:Womenist.net

 

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...