Kısa sürede hızlıca 5 kilo verin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sadece bazı alışkanlıklarını değiştirerek 14 adımda kısa zaman içerisinde 5 kilo verin.

Diyet yaptığın dönemde şekeri tamamen hayatından çıkar. Satın aldığın soslar, dondurulmuş yiyecekler, ekmekler ve bunun gibi pek çok gıdanın içerisinde gizli şeker bulunur. Bu yüzden yiyeceklerini satın almadan önce mutlaka içerisindekileri oku. Şekeri yalnızca diyet yaptığın dönemde değil, tüm beslenme düzeninde sınırla ya da sıfıra indir.

1 – Kilo verme döneminde paketlenmiş gıdaları ve hazır yiyecekleri beslenme listenden çıkar. Taze sebze ve meyveleri öğünlerinden eksik etme. Özellikle organik yiyecekler tüketmeye özen göster.


 

2 – Daha sağlıklı beslenmek ve aşırı kalori alımınının önüne geçmek için yemeklerini evde pişir. Dışarıdan yemek sipariş ettiğinde seçtiğin menü oldukça sağlıklı görünüyor bile olsa içersine konan yağ ve tuz miktarını bilemezsin. Bu sebeple, kalori kontrolü yapabilmek için yemeklerini evde pişir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti


 

Sağlıklı Kilo Vermek
Sağlıklı Kilo Vermek

3 – Yapılan araştırmalara göre yüksek miktarda su içen kişilerin içmeyenlere göre daha hızlı kilo verdikleri ortaya çıkmış. Kilo vermeye çalıştığın dönemde su içmek bu yüzden çok önemli.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: 15 dakikalık egzersizle evde zayıflama

4 – Yaşadığın yer, iş hayatının yoğunluğu ya da ev işleri yüzünden yürüyüş yapmaya çok imkan bulamıyor olabilirsin. Ancak, önüne çıkan bazı fırsatları değerlendirerek kalori yakımına destek olabilirsin. Örneğin, asansör kullanmak yerine merdivenleri çıkabilir, arabanı ofisinden biraz daha uzak bir mesafeye park edebilirsin. Böylelikle gün içerisindeki hareket sayını biraz da olsa artırmış olursun.


 

5 – Alkollü içecekler yüksek oranda ‘boş kalori’ içerir. Alkol tüketmek yerine su içme alışkanlığını arttır ve kilo verme sürecini hızlandır.

Sağlıklı Kilo Verin
Sağlıklı Kilo Verin

6 – Yetersiz uykunun kilo vermedeki olumsuz etkisini biliyor muydun? Araştırmalara göre yeteri kadar uyumayan kişiler, yemek yemeye ve kilo almaya daha çok meyilli oluyorlar.


 

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Düz karın için 7 yoga duruşu

7 – Tek başına spor mekezine gitmenin ve egzersiz yapmak için motive olmanın ne kadar zor bir iş olduğunu biliyorsun. Ancak spor salonuna yakın bir arkadaşınla gitmeye karar verirsen, yanında seni her zaman egzersiz yapmak için teşvik edecek biri olacaktır.


 

8 – Öğünlerinde tabağının 3/2’sini sebze yemekleri ve salata ile doldur. Diğer yemeklere göre daha düşük kalorili olan sebze ve salata türleri, öğünlerini daha sağlıklı geçirmene destek olur.


 

9 – Market alışverişi esnasında kasaya gitmeden önce tüm reyonları geziyor ve canının her istediğini sepete dolduruyorsan, bu duruma bir engel koymalısın. Kendini abur cubur almaktan alıkoyamıyorsan, evden çıkmadan önce yanına kredi kartı değil, ihtiyacın olacak kadar nakit para al. Böylece ekstra bir şeyler almadan eve dönmüş olursun.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti

Sağlıklı Kilo Verin - Alışveriş
Sağlıklı Kilo Verin – Alışveriş

10 – Çorba, düşük kalorili ve tok tutan yemeklerden biridir. İçerisindeki pek çok sebze ve tahıl grubu seni uzun süre tok tutarken aynı zamanda sağlıklı beslenmene de destek olur. Çorba pişirirken tek dikkat etmen gereken konu, içerisine konulan un, yağ ve krema miktarını sınırlamaktır.


 

11 – Güne daha zinde başlamak ve öğlene doğru oluşabilecek açlık krizlerinin önüne geçmek için mutlaka sağlıklı bir kahvaltı yap. Kahvaltı yapmadan güne başlarsanız, gün içinde daha çok acıkacak ve daha fazla şey tüketmek isteyeceksin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)


 

12 – Yapılan araştırmalara göre kırmızı biber, metabolizmayı hızlandırıyor ve yağ yakımına yardımcı oluyor. Kilo verme sürecini de yemeklerini kırmızı biberle tatlandırmayı ihmal etme.

Sağlıklı Kilo Verin
Sağlıklı Kilo Verin

13 – Her zaman yediğin ölçüdeki porsiyonu ikiye böl. İlk bölümü önce ye ve biraz ara ver. Aradan geçen sürede yeterince tok olduğunu ve ayırdığın diğer yemeği yemek istemediğini göreceksin.


 

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Evde göbek eritmek için 7 dakikalık egzersiz

14 – Kalsiyumun kilo vermedeki önemli etkisini biliyor muydun? Yapılan araştırmalara göre yarım yağlı süt ve süt ürünlerinin kilo vermeyi hızlandırdığı ortaya koyulmuş.

 

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...