Kısa paçalı pantolonlar geri dönüyor!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kısa paçalı pantolonlar nasıl giyilir? İşte zarif bilekleri açıkta bırakan şık kısa paçalı pantolonları giyme kılavuzu!

Kısa paçalı pantolonlar nasıl giyilir?

Uzun bir aradan sonra yenilenerek tekrar moda dünyasında kendini belli eden şık trendlerden biri de kısa paçalı pantolonlar.

Bir dönem bütün kadınların tutkunu olduğu bu kısa paçalı moda harikalarını taşımak pek kolay bir iş değil.

Kısa paçalı pantolonların nasıl giyileceği, neyle kombinleneceği ve hangi ayakkabının daha uygun olduğunu bilmek gerekli.

Örneğin, kısa paçalı pantolonlar baldırları ortaya çıkardığı için, özellikle minyon kadınlarda hoş olmayan görüntülere yol açabiliyor.

Uzun boylu ya da kıvrımlı hatlara sahip olsanız da kısa pantolonları giyerken bazı giyim kurallarına dikkat etmeniz gerekir.

Sizler için kısa paçalı pantolonlar nasıl giyilir araştırdık İşte kısa paçalı pantolonların el kitabı!

Doğru pantolon!

Vücut biçiminize en uygun kısa paçalı pantolonu keşfetmelisiniz. Bunun sırrı da giydiğiniz pantolonun bacağınızın en zayıf yerini vurguluyor olmasında gizli.

Diğer türlü kısa paçalı pantolonunuzu topuklu ayakkabılarla da kombinleseniz, bacaklarınız olduğundan daha kısa görünecek.

Minyon kadınlar için en uygun kısa pantolon modeli paça boyu dizin altında biten pantolonlar. Uuzn boylu kadınlar kısa paçalı pantolonlarla daha iyi görünürken, onlar için doğru pantolon modeli ise paçaları baldırın tam üstünde biten paçalar değil, biraz aşağısında duran paçalara sahip modellerdir.

Eğer kısa bacaklara sahipseniz, kısa paçalı pantolonunuzun bel modeline dikkat etmelisiniz. Yüksek belli pantolonlar her zaman düşük belli modellere göre daha uzun ve hoş gösterecektir.

46958

Slim paçalar

Pantolon seçiminizde rol oynayan bir diğer önemli etken pantolonunuzun paça modelidir.

Eğer uzun boyluysanız biraz daha geniş paçalı modelleri tercih edebilirsiniz ama birçok kadın mümkün olduğunca dar paçalı modelleri tercih etmeli.

Birçok kısa paçalı pantolonu deneyerek en iyi görünüme hangi pantolon modeliyle ulaştığınıza bakmalısınız. Asla tek bir pantolonu deneyip tercihinizi yapmayın.

46964

Nude pantolonlar

Siyah her zaman vücudu ince gösteren bir renk olarak bilinse de kısa paçalı pantolonlar söz konusu olduğunda işler biraz değişiyor. Ten renginiz ve pantolonunuz arasında ciddi bir kontrast oluşuyor ve bacaklarınız olduğundan daha kısa görünüyor.

Nude tonlarda deneyeceğiniz kısa paçalı bir pantolonun ise sizi daha zayıf göstereceğini görebilirsiniz. Açık bejden kahverengi tonlarına kadar, kısa paçalı pantolon seçiminizde ten renginize yakın tonları tercih edin.

46965

Proporsiyon önemli!

Kısa paçalı pantolonlar giydiğinizde proporsiyonlarınıza her zamankinden biraz daha dikkat etmelisiniz. Modada altın oran kuralına dikkat ederek kısa bir üst ya da çok uzun bir bluzla kısa paçalı pantolonlarınızı kombinleyebilirsiniz.

Eğer belinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız mutlaka yüksek belli bir model tercih etmelisiniz. Bluzunuzu pantolonun içine sokmak da hoş bir fikir olabilir. Eğer kıvrımlı bir vücuda sahipseniz bu stil size göre değil, bluzunuzu pantolonun içine sokmak yerine kalçalarınızda biten bir bluz tercih edebilirsiniz.

46966
Kısa paçalı pantolonlar geri dönüyor!

Vücut tipine dikkat!

Eğer çok ince bir fiziğe sahipseniz, mutlaka cepli pantolonları tercih etmelisiniz. Kesik ya da kargo modeli cepler kalçalarınızda bir ilüzyon yaratarak sizi biraz daha kıvrımlı gösterebilir.

Yine de kalçaları ve bacakları olduklarından daha geniş göstermenin bir anlamı olmadığı için birçok kadın cepsiz ve aksesuarsız kısa pantolonları tercih ediyor.

46968
Kısa paçalı pantolonlar geri dönüyor!

Büzgülü bilekler

Mağazalarda dolaşırken yanlışlıkla bilekleri kelepçeli ya da büzgülü bir pantolonu beğenirseniz ondan mutlaka uzaklaşmalısınız.

Eğer gerçekten pantolonu çok beğendiyseniz bir terzide paçalarını tadilat ettirerek büzgülerinden kurtulun.

Modellere taş çıkartacak bir vücudunuz olmadıkça bu modelde pantolonları giymek bacaklarınızı olduğundan kısa ve kalın gösterir.

Denim, nude, parıltılı kumaş ya da penye… kumaşı cinsi ve modeli ne olursa olsun bilekleri kelepçeli ve büzgülü tüm pantolon modellerinden uzak durun.

46969
Kısa paçalı pantolonlar geri dönüyor!

Teklikeli pileler

Cep kısmındaki pileler kısa paçalı pantolonlarınıza fazladan genişlik ekliyor. Kısa paçalı pantolonlarınızı hiçbir detayla süslemeye çalışmayın.

Pileli pantolon modelleri kalçalarınızı cepli modellerden de geniş gösterecektir.

Bunun yerine ince bir fiziğe sahipseniz tek kıvrımı ütüyle bastırılmış ince kumaşlı modelleri tercih edebilirsiniz.

46970
Kısa paçalı pantolonlar geri dönüyor!

Üstler

Kısa paçalı pantolonlarınızla kısa tunikleri ya da minik bluzları tercih edebilirsiniz. Vücuda yapışan kısa paçalı pantolonlarla kombinleyeceğiniz tunikler bacaklarınızı daha uzun gösterecek ve trend bir görünüme kavuşacaksınız.

Stil sahibi bir görünüm yakalamak için uygun bir diğer kombin de kısa paçalı pantolonlarınızla minik bluzları kombinlemektir. Minik bluzunuzu pantolonunuzun beline sıkıştırın ve üzerine hoş bir blazer alın.

46971
Kısa paçalı pantolonlar geri dönüyor!

Ayakkabılar

Kısa paçalı pantolonlarla en çok tercih edilen ayakkabi modelleri babetler, topuklu ayakkabılar ve topuklu sandaletler.

Bağcıklı ayakkabılar her zaman herşeyle iyi bir uyum yakalıyor ve bacakları muhteşem gösteriyor. İnce topuklu ayakkabılar ya da keten eskarpinler kısa paçalı pntolonlarla çok hoş bir kombin yaratır.

Kısa paçalı pantolonlarınızla asla abartılı platform topuklu bir ayakkabı giymemelisiniz.

Kısa paçalı pantolonlar geri dönüyor!
Kısa paçalı pantolonlar geri dönüyor!

More from the blog

Tesettür abiye ve Mezuniyet elbiseleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Eğitim öğretim yılının son ayına girmekle beraber hem lise hem de üniversite öğrencilerinde mezuniyet hazırlıkları son gaz devam etmektedir. Mezun öğrenciler için oldukça önemli...

Ferace Çeşitleri Hangi Hava Şartlarında Giyilebilir?

Giyim konusunda ve bu alanda en çok ön plana çıkan giysi modelleri arasında ferace ürünlerini söylemek mümkündür. Zira bu dış giyim modelleri bir yıl...

Soğuk Rüzgarların Ötesinde Bir Tarz Yaratmak: Yeni Nesil Erkek Mont Modelleri

Popüler markaları değerlendirebilir, her zaman için bu alanda adını duyurmuş olan erkek mont modelleri arasında yeni sezon ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Birbirinden Şık Kap Modelleri Modanoiva’da

Kış soğuklarında en çok giyilen dış giyim parçalarından olan tesettür kap modelleri bu sezon da farklılık yaratmaktadır.