Kışa Hazırlık: Makyaj Önerileri!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bu kış makyajınız da modadan geri kalmasın istiyorsanız bu önerileri kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız!

Yarım dumanlı göz makyajı!

Yoğun dumanlı göz makyajı biz kadınların gözdesi! Ancak zaman cesur kadınların zamanı ve siz farklı bir şeyler denemek istiyorsanız kesinlikle bu yarım dumanlı göz makyajını denemelisiniz!

Gözleriniz ışıldasın!

Chanel’in kullandığı bu makyaj tekniği sizi de büyüleyebilir! Kışı gözlerinizde yaşatabileceğiniz bu tarz bi makyajı siz de mutlaka denemelisiniz!

Şarap lekeli dudaklar!

Bu sezon dudaklar karanlığın büyüsüne kapıldı! Koyu tonlar ve gotik görünüm dudaklarda oldukça revaçta. Siz de dudaklarınız şarap rengi olsun istiyorsanız iki farklı tonlu ruju karıştırarak uygulayabilirsiniz!

Ruj kullanımında normalden uzaklaşın!

Dudağın başladığı noktadan bitiş noktasına kadar aynı ruju uyguladığınız zamanları geride bırakın! Dudaklarınızda renk geçişleri oluşturabilir, değişik teknikler kullanabilirsiniz!

Üste ve alta kontrast renkler!

Zıt tonları, mat gölgeleri ve metalik renkleri birlikte kombinleyerek makyajınızı daha da canlandırabilirsiniz!

Rujunuzu allık olarak kullanın!

Yanaklarınız, elmacık kemikleriniz daha belirgin olsun istiyorsanız rujunuzu yanaklarınıza hafifçe sürüp istediğiniz yönde eşit miktarda dağıtın!

Grafik farklılık!

Biraz da olağan karşılananın dışına çıkmaya ne dersiniz? Gözünüzün çok da alışıldık olmayan bir yerine, çok da alışıldık olmayan grafik bir çizgi çekebilirsiniz!

Dudak parlatıcınızı gözünüze uygulayın!

Evet, kulağa biraz garip gelebilir ama göz kapaklarınızda daha ıslak bir görünüm için parlatıcınızı kullanabilir ya da bu tarz göz farlarını tercih edebilirsiniz.

 

 

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...