Kış makyaj trendleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dumanlı kahverengi gözler, kan kırmızısı dudaklar, doğal yanaklar..

Gözler kalbin aynasıdır. Gözler makyajda baş tacıdır. Çarpıcı renklere, göz alıcı detaylara götürüyoruz şimdi sizi!

İşte makyaj trendlerimiz..

Siyahlı çilek dudaklar

Geleneksel kırmızı dudaklar yerini romantik görünümlü koyu tonlara bırakıyor. Bizim de sevdiğimiz gölgelerden birkaçını Dolce&Gabbana ve Nars’ın rujlarıyla sağlamak mümkün.

Nasıl mı? Rengi direkt olarak dudağınıza uygulayın. Dudaklarınıza dikkat çekerken, yanaklarınıza daha bronz bir ten oluşturacak pudralardan kaçının.

Tabii ki, ‘Vampirella’ gibi bembeyaz bir görünümden bahsetmiyoruz. Yanaklara doğal tonlardaki pudranızı serpiştirmeyi ihmal etmeyin.

Kahverengi dumanlı gözler

Dumanlı gözler kadınların makyajında değerli bir unsurdur. Cafcaflı bir etkiden uzak tutar ve doğallıktan hiç bir şey kaybettirmez.

Burberry’nin makyaj tasarımcısının anlattığına göre siyah göz kalemi ile küllü gölgeler ve kahverengi dokunuşlar sağlamak çok moda.

İlk olarak, buğulu görüntüyü zengin bir dokunuşla, orta kalınlıkta bir fırça yardımıyla kahverengi gölgeleri dağıtarak yapın.

Kedi gözler

Sıradanlıktan uzağız. Gözlerinizin bu makyajı büyüleyecek!
Baskın ve abartılı bu görünüme kavuşmak o kadar da zor değil. Saf siyah bir göz kalemiyle bu makyaj mümkün.

Sezonun en dikkat çekici kedi gözleri, göz kapağınızın tamamını kaplayacak. Bunun için gözlerinizin bitiminden kaşlaınıza doğru bir kavisle kuyruk görüntüsü yapmak gerekiyor.

Gözün alt kısmına ise, gözlerinizi ortayacak şekilde ve göz içine taşırmayarak kalem çekmeyi de ihmal etmeyin.

L’opéal Paris’in liquid eyeliner’ını kullanarak bu makyajı yapabilirsiniz.

Altın vurgular

Esmer olanlara kesinlikle önereceğimiz bir göz makyajı var sırada. Göz kapaklarına altın dokunuşlarla ışıldayacağınızı garantiediyoruz.

Dior ve Dolce&Gabbana’nın defilelerinde es geçmediği makyajdaki püf nokta, göz içlerinize altın göz kalemi kullanmak ve iç kısma gelmeyecek şekilde siyah göz kalemiyle bu görünümü vurgulamak.

Gözlerde doreler konuşurken yanaklarınızın doğal pembeliğini es geçmeyin diyoruz. Açık bir tene sahipseniz bej-goldu tonlarını deneyin, bu yüzünüze ışık vercektir.

Zümrüt yeşili gölgeler

Evet, yeşil! Yeşil ama hem şık hem de zengin bir görünüm. Mücevherlerdeki yeşilller gibi.. Çıtır çıtır bir yeşilden söz ediyoruz.

Jason Wu’da kullanılan bu göz makyajını, biz gördüğümüzde bayıldık! Zümrüt yeşili gölgeleri o kadar zarif duruyor ki!

Bu görünümü elde etmek içinse, göz kapaklarınızı kaşlarınıza doğru vurgularla boyamanız gerekiyor. Yani köşelere doğru kanatlı bir gölge oluşturmak lazım.

Daha tatlı bir efek için de, göz kapaklarınıza bakır-metal ya da füme tonlarında far kullanabilir, üst kısımlarına da zümrüt yeşili vurguları, fırçanızla boyayabilirsiniz.

Göz makyajınızı siyah tonlarındaki bir maskara kullanarak tamamlamayı es geçmeyin.

Kaynak: elmaelma.com

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...