Kış geceleri için diyet tavsiyeleri

kış geceleri için diyet
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kış aylarında günlerin kısalması ve gecelerin uzaması ile gece beslenmesi önemli bir boyut kazanır. Kışın hayatımızın düzenli olması kilo vermemizi ve sağlıklı kilomuzu korumamızı kolaylaştırırken, hareketin azalması ve gecelerin uzaması ile birlikte yemek yemeye ayrılan sürenin artması da kilo almamızı kolaylaştırabilir.

Uzun kış gecelerinde evde televizyon karşısında geçirdiğimiz saatlerde bir şeyler yeme ihtiyacı dayanılmaz bir istek oluşturabilir. Bu durumda tamamen kendimizi kısıtlayıp saat 6’ dan veya 7’den sonra bir şey yemem diyerek, sınırlı, sıkıntılı ve keyifsiz bir gece geçirebileceğimiz gibi tamamen işi oluruna bırakıp ne istersek onu yiyerek de özgür; ama suçlu bir gece de geçirebiliriz. Bu iki uç arasında bir biri ardına kış günleri, geceleri gelir, geçer… Yaz geldiğinde bir de bakmışız durum perişan. Kışın kıyafetler altında sakladığımız kilolar su yüzüne çıkmış, göz önüne serilmiştir.

Diyetisyen Nil Şahin Gürhan’ın kışın kilo almamızı engelleyecek “Kış geceleri için beslenme” önerilerini görmek için tıklayın.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.