Kış Aylarında Cildinize İyi Gelecek Besinler

tarafından
434
Kış Aylarında Cildinize İyi Gelecek Besinler
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kadınlar, toplanın. Kış aylarının en sert dönemlerine girdiğimiz şu günlerde cildinize iyi gelecek besinler ile alakalı olarak sizlere en geniş kapsamlı seçenekleri sunacağız. Cildimizin ihtiyaç duyduğu birçok farklı besin söz konusu. Bu besinlerden alınan vitaminler, cildimizin çok daha diri ve sağlıklı hale gelmesinde önem arz eden seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor.

Kimisi yiyecekte, kimisi içecekte. Ancak bu ürünler sağlıklı bir yaşamın kapılarını da sizler için sonuna kadar açacak. Dolayısı ile bu seçeneklere çok daha yakından bakacağız.

1# Su

Hayattır. Her noktada mükemmel seçenekleri bizlere sunar. Cildin nemlendirilmesi konusunda su çok büyük önem arz eder. Kış aylarında kuruyup dökülmeler için en iyi çözüm yollarından birisidir.

2# Somon Balığı

Balık eti, omega 3 desteği açısından olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Cilt yenilenmesi, her kadın için önemlidir. Somon eti, bu anlamda cildin kısa süre içerisinde kendini yenilemesi için en ideal imkanlardan birisi olarak dikkat çeker ve fark yaratır.

3# Ispanak

En önemli yeşil gıdalarımızdan birisi olarak dikkatleri çeker. Cİldimizin ihtriyaç duyduğu yoğun miktarda A vitamini gereksinimini sağlayan ıspanaklar, bu anlamda 700 – 900 gram aralığında tüketildiğinde haftalık mükemmel seçenekleri bizlere sunuyor diyebiliriz.

4# Avokado

Tropikal meyveler arasında en ideal seçeneklerden birisi olduğunu net şekilde söylememiz mümkün. A ve E vitamini desteği açısından cildimizin olmazsa olmazlarından birisi olarak dikkatleri çeker. Hal böyle olunca tüketimi son derece ideal lifli gıdalardan da birisidir.

5# Bitter Çikolata

Kakao, insan vücudu için çok önemlidir. Damarların genişlemesine yardımcı olur ve bununla birlikte kan akışı hızlanır. Gençleşme açısından önemlidir. Bitter, içerisinde yoğun miktarda kakao barındırdığından dolayı cilt için en ideal seçeneklerden bir diğer bileşen olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz sanırım.

6# Yeşil Çay

İnsan vücudu için en ideal seçeneklerden bir diğeri yeşil çay olacaktır. Günde 2 fincan yeşil çay tüketimi tüm uzmanlar tarafından önerilmektedir. Cilt üzerinde nemlendirici ve gerginleştirici etkiye sahiptir. Kan akışını hızlandırır ve dolayısı ile mükemmel seçenekleri yine sizlere sunar.

7# Ceviz, Fındık, Badem

Birçok farklı anlamda insan vücudu için faydalı olduklarını biliriz. UV ışınları, bildiğimiz gibi insan vücudu için ciddi anlamda tehlikelidir. E vitamini ve Omega 3 desteğini bu bileşenlerin tamamından edinebilme şansına sahip olursunuz. Günlük olarak belli miktarlarda tüketimi son derece önemli ve ideal olacaktır.

8# Havuç

Yine olmazsa olmaz besin maddelerinden birisini daha ön planda tutacağız. Havuç, cilt için yine faydalı bir besin maddesidir. Cilt lekeleri ve sivilce oluşumunun önüne geçebilmek için günlük olarak 1 adet havuç tüketimi olmazsa olmazlardan birisi olacaktır. Dolayısı ile havuç tüketimini ön planda tutunuz.