Kış ayları için doğal cilt bakımı tavsiyeleri

peeling
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Soğuk havalarda ciltinizi korumak için gerekli işlemleri ve sizi yenileyecek yöntemleri sıralıyoruz şimdi.

Kadınların kış aylarındaki büyük derdi ciltteki yıpranmalar ve kurumalar. Bu durumu doğal yollarla ve kolaylıkla düzeltmek mümkün. Daha parlak ve sağlıklı bir cilt için püf noktaları inceliyoruz.

Kışın cildinizi aydınlatacak 7 yöntem!

Kış aylarında yaşadığımız problemlerden biri de cildin tazeliğini ve parlaklığını koruyamaması. Kadınların yeni yöntemler aradığı aşikar.

Soğuk havalarda ciltinizi korumak için gerekli hamleleri ve sizi yenileyecek teknikleri sıralıyoruz şimdi.

Peeling yapın

Cildinizi dönem dönem yenilemeniz şart! Gözeneklerinizin açılması ve teninizin yenilenmesi için ölü deriden kurtulmanız önemli. Her zaman tüm cilt tiplerine uygun olmayan biu işlemi sık sık yapmamanız da önerimiz.

C vitaminini tüketin

Bu gerçekten doğru. Kendimizi soğuktan korumak için aldığımız ekstra vitaminler, tükettiğimiz portakallar, mandilanalar ve diğer tüm C vitamini içeren meyve ve sebzeler cildi besler ve parlatır.

Limon suyu mucizelerinden yararlanın

Limon suyu cildi parlatan kürlerin başında gelir. Üstelik sadece kış aylarında da işe yaramaz, her zaman uygulanabilir. Zeytin yağ ve bir miktar limon suyunu karıştırıp bir kur haline getiriyoruz.

Peki limon suyunun çillerin ve lekelerin rengini açtığını biliyor muydunuz?

Alkol tüketimini minimuma indirin

Cildinizin sağlıklı olması ve parlaması niyetindeyseniz, her şeyi dozunda bırakmak gerek. Bu kanıtlanmış bir şey, alkol kullanımını biraz olsun azaltırsanız cildinizdeki değişimi kısa sürede hissedeceksiniz.

Maske uygulayın

Yüz maskeleri açısından zengin bir yelpazeye sahibiz. Bu maskeleri haftada bir, gece kremi gibi çok ince bir tabakayla uygulamanız önerimiz. Fakat öncesinde maskelerin özlerine çok dikkat etmeli. Cildinizdeki değişikliği hemen fark edeceksiniz.

Günlük temizliğinize dikkat edin

Yüzünüzü günde iki kere yıkamanız şart. Makyajınızla işiniz biter bitmez temizlemeniz önemli. Bunu günlük rutin işlerinizden biri haline getirmelisiniz. İhmal etmeyin, cildiniz nefes almadığı takdirde sivilcelenmeler ortaya çıkabilir.

Cildinizi nemlendirin

Son olarak her zaman önemsemeniz gereken bir nokta olan nemlendirmeye değiniyoruz. Mevsimin ne olduğu önemli değil, nemlendirilen ciltler her zaman daha yumuşak görünür.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.