Kirpikler nasıl beslenir ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kirpikler nasıl beslenir…

Öyle uzun uzadıya uğraş gerektirip saatlerimizi alan bir bakım da değil benimkisi. Dolayısı ile yapılması çok kolay. Herkes yüzünü yıkar. Yıkamadan sonra yalnızca 15 saniyenizi ayıracaksınız. Dışarıdan hint yağı, susam yağı veyahut tatlı badem yağı alın ve kulak çöpü ile yatmadan önce kirpik diplerinize sürün. Gözünüze kaçırmamaya dikkat edin; gözde yanma ve kızarıklığa sebep oluyor.

Hint yağı: Kirpik ve saç diplerinin beslenmesinde önemli ölçüde yardımcıdır.

Susam yağı: Saçlara uygulanması ile saçlar beslenip parlaklık kazanırken kirpiklere ve kaşlara uygulanması ile kirpik ve kaşların kepeklenmesini engelliyor.

Tatlı badem yağı: Yine saçlara bakım yapmakla birlikte kirpiklerin önemli bir besinidir. Hem gürleştirmeye hem de uzamasına yardımcı oluyor.

Kirpiklerin dökülmesini engelleyen ve uzamasını sağlayan başka bir yöntem de şudur; ıspanak güzelce temizlenip haşlandıktan sonra suyu ile kirpik banyosu yapılır. Bir parça pamuğu suyuna batırıp sıkın biraz sulu kalsın kirpiklerinize masaj yaparak uygulayın.

 

Kaynak:kadınlarkulübü.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.