Kırmızı ruj sürme teknikleri

Kırmızı ruj, çok iddialı desek de her kadının kullanmak istediği, kendinde bir kere de olsun görmek istediği en zor ruj renklerinden biridir.

Kırmızı ruj sürme teknikleri
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kırmızı ruj, çok iddialı desek de her kadının kullanmak istediği, kendinde bir kere de olsun görmek istediği en zor ruj renklerinden biridir.

Kırmızı ruj zordur, çünkü dudak hatlarını ortaya çıkarır, çok net ve temiz sürülmesi gerekir.

Eğer dudakta eğrilik varsa, önceden kırmızı dudak kalemiyle düzeltilip, her iki tarafta eşitlik sağlandıktan sonra ruj uygulanmalıdır.

Dudaklar inceyse kırmızı ruju önermiyoruz. Çünkü ince dudakları, olduğundan daha ince gösterir. Kalemle dudakları biraz kalınlaştırdıktan sonra kırmızı ruj sürerim diye düşünen arkadaşlarımız da olacaktır. Ancak bunu da önermiyoruz, çünkü kırmızı çok baskın bir renk olduğu için dış kenarlara çektiğimiz kalem çok abartılı ve itici duracaktır.

Kırmızı ruj kalın dudaklarda daha iyi durur. “Kırmızı ruj sürmek istiyorum ancak çok iddialı da durmasın” diyorsanız makyajınızla kombinde bu noktaya dikkat etmek gerekir.

Kırmızı ruj sürme teknikleri
Kırmızı ruj sürme teknikleri

Farınızın açık renk olması gerekir. Çünkü makyajda ya far ya da rujun ön plana çıkacağı bir makyaj daha doğrudur. Gözlere siyah tonlarda far uygulaması, dudaklara da kırmızı ruj uygulanan bir makyaj katalog çekimlerini anımsatacaktır. İyi bir makyajın sırrı şu: Ya far açık renk olacak, dudaklar koyu ya da tam tersi.

Ancak tüm doğruların yanında, makyaj hem kişiliğinizi hem de zevklerinizi yansıtır. Gideceğiniz yerin ve mekanın önemi büyüktür.Dolayısıyla doğru makyajı bilerek, kendi tarzınızla bütünleştirmek de size istediğiniz güzel ve etkileyici sonucu sağlayacaktır.

Ve küçük bir hatırlatma… Kozmetik marketlerde bulacağınız çıkmayan kırmızı rujlar dertsiz gibi görünebilir. Bir kez sürüp sonra bir daha uğraşmam diyebilirsiniz. Ancak böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, çünkü sabitlenen malzemelerin kullanımı daha zordur ve özellikle yanlış yaptığınızda tekrar geri dönmesi, temizlemesi zordur.

Dudağınızdan çıkmaz ama dudak kenarlarınıza kolaylıkla yayılır. Hem görüntüsü kötü olacaktır hem çıkartırken sizi zorlayacaktır.

Yaşanabilecek en önemli sorunsa, uzun süre yüzde kalan malzemelerin cildinize zarar vermesidir.

 

Umay Korgül Gelgör

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.