Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri

Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri
Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yüzünüzde oluşmaya başlayan kırışıklıklar için bitkisel malzemelerle evinizde hazırlayacağınız kırışıklık giderici maske tarifleri. Kendinizin yapıp uygulayabileceği bu kırışıklık giderici maske ile kırışıklıkları minimuma indirmeniz mümkün.

Gençlik iksiri olarak bilinen ve içerisinde DHEA hormonu bulunan yiyecekler, kırışıklıklar ile savaşma konusunda sizi destekleyecektir. DHEA hormonu, özellikle yağlı yapısıyla bilinen avokadoda yer almaktadır. Bu sebeple özellikle alın bölgesi kırışıklıkları için, 2 hafta süresince her akşam limon suyu ilave edilmiş avokado yiyin. Avokado ve limon kürü, uygulamaya başlayışınızdan sonraki 4 gün içinde etkisini göstermeye başlayacaktır.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?


Ağız çevresi kırışıklıkları için soya

Burun çevrenizde başlayıp, ağız bölgenizde biten bir çizginin oluşmasını istemiyorsanız, doğal maddeler ve masaj ile basitçe buna karşı önlem alabilirsiniz. Bu bölgelerdeki kırışıklıklar için, soya ürünlerini bol miktarda tüketin. Çünkü soya içeren ürünler flavonoit olarak isimlendirilen hücre koruyucu bir madde içerir. Flavonoit aynı zamanda raflarda satılan bazı cilt bakım kremlerinde de yeralmaktadır. Flavonoit içeren kremleri sorunlu bölgelerinizin üzerine 5 dakika boyunca masaj yaparak sürün. Bu yöntemi her gün uyguladığınız takdirde, sonuçlarını 14 gün içerisinde görmeye başlayacaksınız.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Dünyaca ünlü mankenlerin cilt bakım sırları!


Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri
Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri

Üst dudak kırışıklıkları için zeytinyağı

Üst dudak çevresinde yer alan kırışıklıklar genelde ihmal edilir. Fakat unutulmaması gereken bu bölgenin aslında en hızlı nem kaybına uğrayan bölge olduğudur. Üst dudak çevresi kırışıklıkları için ise en büyük yardımcınız zeytinyağı olacak. Bir kaç damla zeytinyağını parmak uçlarınız ile hafifçe masaj yaparak sürün ve yine hafifçe üzerine vurun. Bu hafifçe vurma hareketi kan dolaşımınızı hızlandırırken aynı zaman da zeytinyağı da cildinizi yumuşatır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.