Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yüzünüzde oluşmaya başlayan kırışıklıklar için bitkisel malzemelerle evinizde hazırlayacağınız kırışıklık giderici maske tarifleri. Kendinizin yapıp uygulayabileceği bu kırışıklık giderici maske ile kırışıklıkları minimuma indirmeniz mümkün.

Gençlik iksiri olarak bilinen ve içerisinde DHEA hormonu bulunan yiyecekler, kırışıklıklar ile savaşma konusunda sizi destekleyecektir. DHEA hormonu, özellikle yağlı yapısıyla bilinen avokadoda yer almaktadır. Bu sebeple özellikle alın bölgesi kırışıklıkları için, 2 hafta süresince her akşam limon suyu ilave edilmiş avokado yiyin. Avokado ve limon kürü, uygulamaya başlayışınızdan sonraki 4 gün içinde etkisini göstermeye başlayacaktır.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?


Ağız çevresi kırışıklıkları için soya

Burun çevrenizde başlayıp, ağız bölgenizde biten bir çizginin oluşmasını istemiyorsanız, doğal maddeler ve masaj ile basitçe buna karşı önlem alabilirsiniz. Bu bölgelerdeki kırışıklıklar için, soya ürünlerini bol miktarda tüketin. Çünkü soya içeren ürünler flavonoit olarak isimlendirilen hücre koruyucu bir madde içerir. Flavonoit aynı zamanda raflarda satılan bazı cilt bakım kremlerinde de yeralmaktadır. Flavonoit içeren kremleri sorunlu bölgelerinizin üzerine 5 dakika boyunca masaj yaparak sürün. Bu yöntemi her gün uyguladığınız takdirde, sonuçlarını 14 gün içerisinde görmeye başlayacaksınız.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Dünyaca ünlü mankenlerin cilt bakım sırları!


Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri
Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri

Üst dudak kırışıklıkları için zeytinyağı

Üst dudak çevresinde yer alan kırışıklıklar genelde ihmal edilir. Fakat unutulmaması gereken bu bölgenin aslında en hızlı nem kaybına uğrayan bölge olduğudur. Üst dudak çevresi kırışıklıkları için ise en büyük yardımcınız zeytinyağı olacak. Bir kaç damla zeytinyağını parmak uçlarınız ile hafifçe masaj yaparak sürün ve yine hafifçe üzerine vurun. Bu hafifçe vurma hareketi kan dolaşımınızı hızlandırırken aynı zaman da zeytinyağı da cildinizi yumuşatır.

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.