Kilolu kadınların kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Kilolu kadınların kıyafet seçimi nasıl olmalı?
Kilolu kadınların kıyafet seçimi nasıl olmalı?
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Birçoğumuzun ortak sorunu kilolar ve nasıl bir kıyafet seçimi yapmayı bilememe sorunu. Her ne kadar bir birinden güzel seçimler olsa da kendine yakışanı bulmak bir hayli zor. Görünümü inceltmek elbette kolay bir iş değil elbisenin tasarımı, rengi, boyu gibi birçok etken önemli.

Bir elbisenin ne kadar şık olduğu ve ne kadar beğendiğinizden çok bir takım zorunlu göz önüne almanız gereken noktalar var.

Dikkat etmeniz gereken püf noktalar;

kilolu-kadinlarin-kiyafet-secimi-4

 

Desenler

Kilolu bayanlar kesinlikle büyük desenli elbiseler tercih etmemeli. Desenin ne olduğu önemli olamasa da boyutları olduğunuzdan ince ve ya kilolu olmanıza neden olabilir. Kilo fazlanız vücudunuzun üst kısmında yoğunlaşmışsa düz bir bluz giyebilirisiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da yatay çizgilerden uzak durmanız olacaktır. Yatay çizgi illaki boyunca bir çizgilemek değildir kesintili yatay çizgilerde sizi kilolu gösterecektir.

kilolu-kadinlarin-kiyafet-secimi-1

Kesim Modeli

Genel biçimiyle daha bol kıyafetler tercih edin ama ‘’oversize’’yani çok bol kesimden uzak durun buradaki kasıt hafif ama bol bir tarzdır.

Pantolon seçimi:

Dar paçalı pantolonlardan uzak durun bol kesim ve yüksek bel pantolonlar daha uygun bir seçim olacaktır.

kilolu-kadinlarin-kiyafet-secimi-2

Uzun görünmeye çalışın

Bacak boyunuzu uzatmak ve popunuzun olduğundan daha dik görünmesi için topuklu ayakkabı kullanın. Dolgu topuk modeller ideal.

kilolu-kadinlarin-kiyafet-secimi-3

Bluz seçiminde lastikli modeller tercih edin

Karın bölgesinin fazlalığından şikâyetçiyseniz muhakkak belden lastikli bluzlar seçmelisiniz.

Renk seçimi

Daha zayıf görünmenin baş kuralının koyu renklerden geçtiğini artık hepimiz biliyoruz Ancak; açık renklere olan tercihlerinizin önüne geçemiyorsanız koyu bir tondan başlayarak tonu ayaklara doğru açabilirsiniz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.