Kilolu kadınların kıyafet seçimi nasıl olmalı?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Birçoğumuzun ortak sorunu kilolar ve nasıl bir kıyafet seçimi yapmayı bilememe sorunu. Her ne kadar bir birinden güzel seçimler olsa da kendine yakışanı bulmak bir hayli zor. Görünümü inceltmek elbette kolay bir iş değil elbisenin tasarımı, rengi, boyu gibi birçok etken önemli.

Bir elbisenin ne kadar şık olduğu ve ne kadar beğendiğinizden çok bir takım zorunlu göz önüne almanız gereken noktalar var.

Dikkat etmeniz gereken püf noktalar;

kilolu-kadinlarin-kiyafet-secimi-4

 

Desenler

Kilolu bayanlar kesinlikle büyük desenli elbiseler tercih etmemeli. Desenin ne olduğu önemli olamasa da boyutları olduğunuzdan ince ve ya kilolu olmanıza neden olabilir. Kilo fazlanız vücudunuzun üst kısmında yoğunlaşmışsa düz bir bluz giyebilirisiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da yatay çizgilerden uzak durmanız olacaktır. Yatay çizgi illaki boyunca bir çizgilemek değildir kesintili yatay çizgilerde sizi kilolu gösterecektir.

kilolu-kadinlarin-kiyafet-secimi-1

Kesim Modeli

Genel biçimiyle daha bol kıyafetler tercih edin ama ‘’oversize’’yani çok bol kesimden uzak durun buradaki kasıt hafif ama bol bir tarzdır.

Pantolon seçimi:

Dar paçalı pantolonlardan uzak durun bol kesim ve yüksek bel pantolonlar daha uygun bir seçim olacaktır.

kilolu-kadinlarin-kiyafet-secimi-2

Uzun görünmeye çalışın

Bacak boyunuzu uzatmak ve popunuzun olduğundan daha dik görünmesi için topuklu ayakkabı kullanın. Dolgu topuk modeller ideal.

kilolu-kadinlarin-kiyafet-secimi-3

Bluz seçiminde lastikli modeller tercih edin

Karın bölgesinin fazlalığından şikâyetçiyseniz muhakkak belden lastikli bluzlar seçmelisiniz.

Renk seçimi

Daha zayıf görünmenin baş kuralının koyu renklerden geçtiğini artık hepimiz biliyoruz Ancak; açık renklere olan tercihlerinizin önüne geçemiyorsanız koyu bir tondan başlayarak tonu ayaklara doğru açabilirsiniz.

More from the blog

Tesettür abiye ve Mezuniyet elbiseleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Eğitim öğretim yılının son ayına girmekle beraber hem lise hem de üniversite öğrencilerinde mezuniyet hazırlıkları son gaz devam etmektedir. Mezun öğrenciler için oldukça önemli...

Ferace Çeşitleri Hangi Hava Şartlarında Giyilebilir?

Giyim konusunda ve bu alanda en çok ön plana çıkan giysi modelleri arasında ferace ürünlerini söylemek mümkündür. Zira bu dış giyim modelleri bir yıl...

Soğuk Rüzgarların Ötesinde Bir Tarz Yaratmak: Yeni Nesil Erkek Mont Modelleri

Popüler markaları değerlendirebilir, her zaman için bu alanda adını duyurmuş olan erkek mont modelleri arasında yeni sezon ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Birbirinden Şık Kap Modelleri Modanoiva’da

Kış soğuklarında en çok giyilen dış giyim parçalarından olan tesettür kap modelleri bu sezon da farklılık yaratmaktadır.